Włamywacz

Włamywacz ukryty pod łóżkiem

Policjanci z Posterunku Policji w Świerklanach zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o włamanie do domu jednorodzinnego. Mundurowi znaleźli 22-letniego mężczyznę, ukrytego pod łóżkiem! Usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu.

Do komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach dotarła informacja o włamaniu do domu jednorodzinnego przy ulicy Wodzisławskiej. Gdy policja ze Świerklan przybyła na miejsce, zaczęła sprawdzać mieszkanie. W jednym z pokoi znaleźli włamywacza, który ukrywał się pod łóżkiem. Mężczyzna uszkodził drzwi w mieszkaniu, licznik energii elektrycznej, bojler elektryczny oraz skradł alkohol. Został zatrzymany.

Bardzo szybko okazało się, że to nie było jedyne przestępstwo włamywacza. Jak się później okazało, 22-latek na początku marca br. usiłował włamać się przez piwnicę do Ośrodka Zdrowia w Świerklanach. Dokonał wtedy licznych zniszczeń wewnątrz budynku na szkodę Urzędu Gminy. Straty zostały oszacowane na kwotę blisko 5 000 zł. Włamywacz przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Jak podaje Śląska Policja, Posterunek Policji w Świerklanach działa od lutego br. po jego przywróceniu i gruntownym wyremontowaniu.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Kultura w sieci Previous post Kultura w sieci na czas pandemii- lokalnie na bogato
lekarz Next post Lekarz ze szpitala w Rybniku z koronawirusem