Wakacje z koronawirusem

W porannej rozmowie z dziennikarzami RMF FM Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ostudził zapały części Polaków. Jak będą wyglądały nasze wakacje z koronawirusem?

Nie ma żadnych danych, że epidemia wygaśnie z powodu lata.

O takich wakacjach, jak sobie wyobrażaliśmy, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych, że epidemia wygaśnie z powodu lata.

Na świecie, gdzie mamy znacznie wyższą temperaturę, dużo słońca, wirus jest obecny, nie podejrzewam, żeby czerwiec, lipiec miał zlikwidować go, będziemy się z nim borykać przez rok, dłużej.

O takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Możemy zakładać, że kolonii i obozów nie będzie.

W dniu jutrzejszym Rząd przedstawi pierwsze planu odmrożenia gospodarki. Są one niezbędne ponieważ ludzie umierają też na inne choroby, nie tylko na Covid-19.

Gospodarka jest podstawą funkcjonowania każdego państwa, bez dostępu do rynku, surowców, produktów i usług przykładowo nie będą się posuwały prace badawcze nad szczepionką przeciwko koronawirusowi.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Według Ministra Zdrowia, koszt „zamrożenia” państwa wynosi obecnie 10 mld złotych dziennie lub na dwa dni. Zaznaczył jednak, że nie może to być powodem do podejmowania pochopnych decyzji o zniesieniu obostrzeń, ponieważ gdyby nie one, w Polsce byłoby o wiele więcej zachorowań.

http://www.rmf.fm

Zapadły już pierwsze decyzje o stopniowym znoszeniu obostrzeń. W pierwszej fazie „odmrażania” zniesione mają zostać limity liczby klientów przebywających w sklepach oraz zakaz wstępu do lasów.

Zakaz korzystania z lasów i parków opisywaliśmy również na łamach naszego portalu .

Zalecenia, by pozostać w domu, choć wzbudzają spore kontrowersje, jak dotychczas dobrze się sprawują. Izolacja jest skuteczna, bez niej mielibyśmy według różnych szacunków nawet kilkadziesiąt tysięcy zakażonych.

Jak więc w tym roku będą wyglądały Polaków wakacje z koronawirusem? część odpowiedzi na te pytanie zapewne uzyskamy po obejrzeniu jutrzejszej konferencji prasowej. Nie mniej jednak wszystko zależy od nas samych.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

jadłodzielnia Previous post Zostało jedzenie po świętach? Możesz je oddać do jadłodzielni
pieniądze Next post 123 mln zł na walkę z koronawirusem