W Rybniku szukano topielca

W Rybniku szukano topielca

Wczoraj strażacy otrzymali zgłoszenie, że ktoś wzywał pomocy w okolicach zbiornika Kielowiec. Przeszukano teren, jednak nic nie znaleziono.

Rybniccy strażacy otrzymali zgłoszenie, że ktoś wzywa pomocy w okolicach zbiornika Kielowiec. Wysłano strażaków, nurków, policję oraz psa tropiącego. Jednak nikogo nie znaleziono.

Jak informuje dyżurny ze straży pożarnej w Rybniku:

Mieliśmy niejednoznaczne zgłoszenie, że ktoś słyszał wzywanie pomocy w okolicach zbiornika Kielowiec, w okolicy ulicy Składowej. Byliśmy tam na miejscu razem z grupą nurków i policją.

Nikt ze świadków nie potwierdził jednoznacznie, by ktoś wzywał pomocy z wody. Chociaż ich zeznania są różne. Ktoś widział osobę wychodzącą z wody, która się ubrała i udała w kierunku zabudowań.

Po dwóch godzinach działania przejęła policja, która ok godz. 19:20 również zaprzestała poszukiwań. Pies tropiący nie wyczuł żadnych tropów. Sprawdzono zbiornik pieszo, w pontonie i w wodzie. Wszystko wskazuje na fałszywy alarm.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl