W Gaszowicach 9-latek wpadł pod samochód

Policja ustala przebieg wypadku drogowego, do którego doszło 23 marca w Gaszowicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 9-letni chłopiec wbiegł na jezdnię bezpośrednio pod jadący samochód. Chociaż sytuacja mogła skończyć się tragicznie, chłopiec nie doznał obrażeń bezpośrednio zagrażających życiu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do potrącenia doszło 23 marca, około godziny 16.00 w Gaszowicach, na ulicy Rydułtowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z rybnickiej drogówki wynika, że 9-latek poruszał się chodnikiem w kierunku Rydułtów. Następnie wbiegł nagle na jezdnię wprost pod jadący samochód. Na skutek zdarzenia dziecko doznało złamania nogi. Pogotowie zabrało chłopca do szpitala. Kierujący volvo, 54-letni mieszkaniec Rybnika, był trzeźwy. Policjanci ustalają aktualnie dokładny przebieg wypadku i apelują zarówno do pieszych, jak i do kierowców:

Pamiętajmy, że każdego uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej uwagi i ograniczonego zaufania. Szczególnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być jednak piesi. Ostrożność w ich przypadku, bez względu na należne pierwszeństwo, to pamiętanie o obserwacji pojazdów i upewnienie się, że kierowca prawidłowo reaguje na obecność pieszego na drodze. Warto podkreślić z pełną stanowczością, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Szóste z rzędu zwycięstwo koszykarzy MKS Wodzisław Śląski

MKS Wodzisław wygrywa w Dąbrowie

Lyski Rock Festival odwołany Previous post II Lyski Rock Festival – po raz kolejny przełożony!
jeszcze surowsze obostrzenia Next post Jeszcze surowsze obostrzenia

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds