finału B

Udany mecz finału B MKS Wodzisław Śląski

W piątek 4.12.2020 w Rudzie Śląskiej rozegrany został pierwszy mecz finału B koszykówki chłopców rocznika 2008 i młodszych z udziałem drużyny MKS Wodzisław Śląski.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W zakończonych wcześniej rozgrywkach grupowych wodzisławski zespół ambitnie walczył z drużynami z Tych, Prudnika oraz Gliwic. Zespoły te były jednak lepsze i górowały nad zawodnikami, głównie warunkami fizycznymi. Dlatego też nie udało się jeszcze w tym roku wywalczyć awansu do finału A.

Pierwszy mecz finału B przyszło im rozegrać na wyjeździe, z zespołem KS Pogoń Ruda Śląska. Przystąpili do meczu bojowo nastawieni, ponieważ była to okazja do rewanżu za przegraną z ubiegłego sezonu – różnicą zaledwie jednego punktu ( 28:29 ).
Rewanż udał się z nawiązką, ponieważ MKS Wodzisław Śląski odniósł wyraźne zwycięstwo 80:41.

Świetna obrona

Tylko pierwsza kwarta, która zakończyła się remisem była wyrównana – we wszystkich trzech pozostałych to wodzisławianie dyktowali warunki gry. Nie zawiedli zwłaszcza liderzy. Kapitan drużyny Kamil Ochodek, który był bardzo skuteczny i zdobył 26 punktów, wyróżniał się także w obronie. Filip Pielorz – jak zwykle także bardzo dobrze bronił, odważnie grał w ataku i świetnymi podaniami „obsługiwał” zawodników podkoszowych. Natomiast najrówniej dotychczas grającym zawodnikiem w drużynie jest Wojtek Gawliczek, na którego dobrą grę zarówno w ataku jak i w obronie zawsze można liczyć. Sukcesem jest także udany występ najwyższego zawodnika w zespole – Kamila Szeremeta, który dzielnie walczył pod koszami i był bardzo skuteczny. Stałe postępy czyni Kacper Kamiński, który staje się coraz ważniejszym elementem naszej drużyny.
Wszyscy zawodnicy grający w tym meczu zasługują na słowa pochwały za ambicję i dobrą grę w obronie.

Górny rząd od lewej: Mirosław Pielorz (trener drużyny), Jakub Jachimowicz, Kacper Kamiński, Kamil Szeremeta, Wojciech Gawliczek, Michał Borkowski, Kacper Lamla, Maciej Pielorz (kierownik drużyny).
Dolny rząd od lewej: Łukasz Stawarski, Tomasz Kolarczyk, Kamil Ochodek, Filip Dziak, Tymoteusz Kubica, Filip Pielorz


To systematyczność i odpowiednie podejście zawodników do zajęć treningowych przynosi efekty i drużyna czyni stałe postępy.
Trenerem drużyny jest Mirosław Pielorz.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

MKS Wodzisław pokonali MOSM Tychy

ciemności Previous post Ciemności na „rynku” w Dębieńsku
nakaz Next post Nakaz opuszczenia mieszkania dla agresora