finału B

Udany mecz finału B MKS Wodzisław Śląski

W piątek 4.12.2020 w Rudzie Śląskiej rozegrany został pierwszy mecz finału B koszykówki chłopców rocznika 2008 i młodszych z udziałem drużyny MKS Wodzisław Śląski.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W zakończonych wcześniej rozgrywkach grupowych wodzisławski zespół ambitnie walczył z drużynami z Tych, Prudnika oraz Gliwic. Zespoły te były jednak lepsze i górowały nad zawodnikami, głównie warunkami fizycznymi. Dlatego też nie udało się jeszcze w tym roku wywalczyć awansu do finału A.

Pierwszy mecz finału B przyszło im rozegrać na wyjeździe, z zespołem KS Pogoń Ruda Śląska. Przystąpili do meczu bojowo nastawieni, ponieważ była to okazja do rewanżu za przegraną z ubiegłego sezonu – różnicą zaledwie jednego punktu ( 28:29 ).
Rewanż udał się z nawiązką, ponieważ MKS Wodzisław Śląski odniósł wyraźne zwycięstwo 80:41.

Świetna obrona

Tylko pierwsza kwarta, która zakończyła się remisem była wyrównana – we wszystkich trzech pozostałych to wodzisławianie dyktowali warunki gry. Nie zawiedli zwłaszcza liderzy. Kapitan drużyny Kamil Ochodek, który był bardzo skuteczny i zdobył 26 punktów, wyróżniał się także w obronie. Filip Pielorz – jak zwykle także bardzo dobrze bronił, odważnie grał w ataku i świetnymi podaniami „obsługiwał” zawodników podkoszowych. Natomiast najrówniej dotychczas grającym zawodnikiem w drużynie jest Wojtek Gawliczek, na którego dobrą grę zarówno w ataku jak i w obronie zawsze można liczyć. Sukcesem jest także udany występ najwyższego zawodnika w zespole – Kamila Szeremeta, który dzielnie walczył pod koszami i był bardzo skuteczny. Stałe postępy czyni Kacper Kamiński, który staje się coraz ważniejszym elementem naszej drużyny.
Wszyscy zawodnicy grający w tym meczu zasługują na słowa pochwały za ambicję i dobrą grę w obronie.

Górny rząd od lewej: Mirosław Pielorz (trener drużyny), Jakub Jachimowicz, Kacper Kamiński, Kamil Szeremeta, Wojciech Gawliczek, Michał Borkowski, Kacper Lamla, Maciej Pielorz (kierownik drużyny).
Dolny rząd od lewej: Łukasz Stawarski, Tomasz Kolarczyk, Kamil Ochodek, Filip Dziak, Tymoteusz Kubica, Filip Pielorz


To systematyczność i odpowiednie podejście zawodników do zajęć treningowych przynosi efekty i drużyna czyni stałe postępy.
Trenerem drużyny jest Mirosław Pielorz.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

MKS Wodzisław pokonali MOSM Tychy

ciemności Previous post Ciemności na „rynku” w Dębieńsku
nakaz Next post Nakaz opuszczenia mieszkania dla agresora

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds