nakaz

Nakaz opuszczenia mieszkania dla agresora

Agresywny 35-latek z Rybnika dostał nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do jego otoczenia. Mężczyzna był agresywny, obrażał i wyzywał swojego 63-letniego ojca. Dopuszczał się także przemocy fizycznej.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do zdarzenia doszło wczoraj ok godz. 18:30. Rybniccy policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań przy ul. Wrębowej dochodzi do przemocy w rodzinie, co potwierdziło się na miejscu. Jak informuje Śląska Policja:

Okazało się, że 35-letni mężczyzna stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia swojego 63-letniego ojca. Jak ustalili śledczy, rybniczanin od września 2017 roku regularnie wyzywał i ubliżał ojcu. Wielokrotnie też miał go szarpać, popychać i uderzać dłonią w twarz

Mundurowi wydali mężczyźnie zakaz zbliżania się do 63-latka oraz jego bezpośredniego otoczenia, dzięki ustawie antyprzemocowej, która weszła w życie z końcem listopada.

Nowy przepis

Policja może wydać nakaz lub zakaz podczas interwencji bądź w związku z powzięciem informacji o stosowaniu przemocy w rodzinie.

Osoba, która zostanie objęta nakazem ma prawo do zabrania przedmiotów codziennego użytku, zabrania swojej własności w innym terminie, ale w obecności policjanta oraz złożenia zażalenia do sądu.

Dodatkowo taka osoba ma obowiązek podać policji swoje miejsce pobytu oraz numer telefonu, a także informację o każdej zmianie.

Policja będzie zobowiązana do co najmniej trzykrotnego sprawdzenia, czy nakaz lub zakaz nie są naruszane. Za niezastosowanie się do wydanego zakazu lub nakazu grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara aresztu.

Nakaz bądź zakaz traci moc po upływie 14 dni , chyba że w czasie ich obowiązywania sąd udzieli zabezpieczenia w sprawach o zobowiązanie osoby stosującej przemoc w rodzinie do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazanie zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Jak informuje policja:

Zobowiązania utracą również moc w przypadku, gdy osoba stosująca przemoc w rodzinie, wobec której wydano nakaz lub zakaz, zostanie zatrzymana w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, a następnie zastosowany zostanie wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania lub nakazania okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym

Źródło: Śl.Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

finału B Previous post Udany mecz finału B MKS Wodzisław Śląski
pomóc w prosty sposób Next post Można pomóc zwierzakom w prosty sposób