Kłopotliwe korzystanie ze stacji benzynowej

Na grupie „Sprawy Gminy Czerwionka – Leszczyny” został opublikowany wpis i zdjęcie internauty:

„Czy ktoś może mi powiedzieć jak podjeżdżać do dystrybutora?
Drażnią mnie pajace, blokujące wyjazd spod sklepów.
Stają na środku drogi i jeszcze miewają problem, a panie kasjerki wzruszają ramionami, bo nie jest określony kierunek kolejki.”

Stacja, o której mowa znajduje się w Czerwionce na ul. 3-go Maja, obok dyskontu Biedronka.

Pod wpisem natychmiast utworzyła się dyskusja, która podzieliła jej uczestników na dwa obozy. Tych, którzy również bulwersowali się z powodu chaosu panującego pod stacją oraz tych, którzy problemu nie widzą.

Internauci uzasadniają potrzebę swobodnego poruszania się po terenie stacji budową swoich pojazdów: konkretnie lokalizacją wlewu paliwa. Przeciwnicy tej teorii twierdzą z kolei, że obecny stan rzeczy powoduje konflikty między kierowcami, z powodu braku określonego kierunku kolejki.

Obsługa stacji pozostaje bezradna, ponieważ kierunek ruchu faktycznie nie jest ściśle określony. Jednak to właśnie po stronie właściciela stacji leży decyzja, czy ustawić znak ułatwiający poruszanie się po obiekcie.

Naszym zdaniem, z uwagi na stosunkowo małą ilość miejsca, która uwarunkowana jest położeniem stacji, warto by o tym pomyśleć. Zakończy to nieporozumienia między kierowcami oraz usprawni korzystanie z niej, z czego zadowoleni powinni być zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy takiego rozwiązania.

Previous post „Dopalaczowy” gang, działający w Rybniku, stanął przed sądem
Next post Uczniowie całe ferie będą jeździć pociągami za darmo

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds