Arkadiusz Rybka

Uczeń I LO w Wodzisławiu stypendystą Uniwersytetu Stanforda

Uczeń I LO w Wodzisławiu stypendystą Uniwersytetu Stanforda. Arkadiusz Ryba jest uczniem klasy IIa I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim. Zakwalifikował się do programu Pre-Collegiate Summer Institutes. Program jest organizowany przez Uniwersytet Stanforda w Kalifornii. Arkadiusz został także finalistą ogólnopolskiego konkursu „Droga na Harvard”.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Uczeń I LO w Wodzisławiu stypendystą Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii

Jako że Uniwersytet Stanforda jest jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie, osiągnięcie Arkadiusza Rybki jest tym bardziej imponujące. Licealista będzie miał okazję uczestniczyć w sesji poświęconej zagadnieniu sztucznej inteligencji: Stanford Pre-Collegiate Summer Institutes – Artificial Intelligence. Jak możemy przeczytać na stronie Uniwersytetu, program Pre-Collegiate Summer Institutes:

zapewnia przedsmak doświadczenia w klasie Stanford i stanowi wyzwanie dla uczniów dzięki zaawansowanym treściom, których zwykle nie ma w programie nauczania w szkole średniej

Arkadiusz Rybka został również finalistą ogólnopolskiego konkursu „Droga na Harvard” organizowanego przez Harvard Club of Poland. Licealista znalazł się w grupie 30 najlepszych uczestników konkursu. Harvard Club of Poland jest stowarzyszeniem skupiającym członków, którzy zdobyli wykształcenie i szlify naukowe na Harvardzie. Do celów stowarzyszenia należy między innymi integracja polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda, a także inspirowanie innych do studiowania i pracy na tej uczelni. Stowarzyszenie wspiera także merytorycznie i finansowo najzdolniejszych i najbardziej ambitnych uczniów w ich staraniach zdobycia wykształcenia Uniwersytecie Harvarda. Arkadiusz zakwalifikował się do grupy 30 uczestników spośród 1500 zgłoszonych do konkursu.

Serdecznie gratulujemy wszystkich osiągnięć!

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Fot. www.powiatwodzislawski.pl

bukiet kwiatów Previous post 12 maj – Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych
ksiażki biblioteka Next post Już niedługo powrócą biblioteki