Arkadiusz Rybka

Uczeń I LO w Wodzisławiu stypendystą Uniwersytetu Stanforda

Uczeń I LO w Wodzisławiu stypendystą Uniwersytetu Stanforda. Arkadiusz Ryba jest uczniem klasy IIa I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim. Zakwalifikował się do programu Pre-Collegiate Summer Institutes. Program jest organizowany przez Uniwersytet Stanforda w Kalifornii. Arkadiusz został także finalistą ogólnopolskiego konkursu „Droga na Harvard”.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Uczeń I LO w Wodzisławiu stypendystą Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii

Jako że Uniwersytet Stanforda jest jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie, osiągnięcie Arkadiusza Rybki jest tym bardziej imponujące. Licealista będzie miał okazję uczestniczyć w sesji poświęconej zagadnieniu sztucznej inteligencji: Stanford Pre-Collegiate Summer Institutes – Artificial Intelligence. Jak możemy przeczytać na stronie Uniwersytetu, program Pre-Collegiate Summer Institutes:

zapewnia przedsmak doświadczenia w klasie Stanford i stanowi wyzwanie dla uczniów dzięki zaawansowanym treściom, których zwykle nie ma w programie nauczania w szkole średniej

Arkadiusz Rybka został również finalistą ogólnopolskiego konkursu „Droga na Harvard” organizowanego przez Harvard Club of Poland. Licealista znalazł się w grupie 30 najlepszych uczestników konkursu. Harvard Club of Poland jest stowarzyszeniem skupiającym członków, którzy zdobyli wykształcenie i szlify naukowe na Harvardzie. Do celów stowarzyszenia należy między innymi integracja polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda, a także inspirowanie innych do studiowania i pracy na tej uczelni. Stowarzyszenie wspiera także merytorycznie i finansowo najzdolniejszych i najbardziej ambitnych uczniów w ich staraniach zdobycia wykształcenia Uniwersytecie Harvarda. Arkadiusz zakwalifikował się do grupy 30 uczestników spośród 1500 zgłoszonych do konkursu.

Serdecznie gratulujemy wszystkich osiągnięć!

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Fot. www.powiatwodzislawski.pl

bukiet kwiatów Previous post 12 maj – Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych
ksiażki biblioteka Next post Już niedługo powrócą biblioteki

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds