ksiażki biblioteka

Już niedługo powrócą biblioteki

Miłośnicy książek mogą odetchnąć z ulgą. Już niedługo powrócą biblioteki. Odpowiadamy na wasze pytania jak wygląda sytuacja w regionie. Czy możemy udać się do każdej biblioteki?

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W związku z pandemią koronawirusa czytanie stało się bardziej popularne. Możemy otworzyć książkę i uciec od czterech ścian, które oglądamy już od prawie dwóch miesięcy, podróżować po innych krajach lub przeżywać ciekawe przygody. Miłośnicy książek mogą odetchnąć z ulgą. Już niedługo powrócą biblioteki! Ale… w nowej formie. Póki co, większość bibliotek pozostaje zamknięta i przygotowuje się do bezpiecznego udostępniania zbiorów. Wiele bibliotek wydaje kody do portalu Legimi, gdzie czytelnicy mogą korzystać z audiobooków i ebooków. Otwarcie większości bibliotek powinno nastąpić w najbliższych tygodniach, jednak czytelnicy nie będą mięli dostępu do czytelni. Najprawdopodobniej będą musieli najpierw rezerwować książki telefonicznie lub mailowo, a dopiero potem odbierać w bibliotece.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku

Ostatnio pisaliśmy o nowych zasadach funkcjonowania biblioteki. Kilka rzeczy zmieniło się ze względu na duże zainteresowanie czytelników. Jak powiadamia biblioteka w Rybniku na swoim fanpage’u na Facebooku:

Od 11 maja 2020 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zmienia godziny otwarcia. Zmiana wynika z dużej ilości zamówień. Biblioteka z początkiem maja została otwarta po blisko dwumiesięcznej przerwie, więc zainteresowanie Czytelników możliwością wypożyczenia książek jest bardzo duże😁

Dlatego też Biblioteka im. Konstantego Prusa w Rybniku wypożycza książki po wcześniejszym zamówieniu przez system poprzez konto czytelnika w katalogu OPAC lub drogą mailową: [email protected]. Punkt obsługi znajduje się przy wejściu głównym, a biblioteka działa w godzinach od 11:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku. Obowiązują maseczki, a także zachowanie dystansu. Punkt obsługi Czytelnika znajduje się w holu biblioteki na parterze. Jak podaje biblioteka wolny dostęp do półek w wypożyczalniach jest obecnie niemożliwy, a czytelnia jest zamknięta.

Rybniccy czytelnicy mogą także korzystać z Legimi. Wystarczy napisać e-mail, podając imię, nazwisko i nr karty bibliotecznej pod adres: [email protected]. W odpowiedzi zostanie przesłany kod, który będzie ważny przez 30 dni. Po tym czasie można aktywować konto ponownie, prosząc mailowo o nowy kod. Jak podkreśla biblioteka ilość kodów jest ograniczona.

Miejska Biblioteka w Jastrzębiu-Zdroju

Jak podaje Miejska Biblioteka w Jastrzębiu-Zdroju, czytelnicy mogą otrzymać kod i korzystać z usługi Legimi. W celu otrzymania kodu trzeba skontaktować się z biblioteką mailowo lub telefonicznie od 8:00 do 15:30:

◾ Czytelnia (📧 e-mail: [email protected] ; tel.: 32 47 31077);
◾ Filia nr 1 (📧 e-mail: [email protected] ; tel. 32 470 11 83);
◾ Filia nr 2, Masnówka (📧 e-mail: [email protected] ; tel. 32 476 13 61);

Bibliotek Publiczna w Czerwionce-Leszczynach

Podobnie jak reszta bibliotek w całej Polsce, Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczynach rozpoczyna przygotowania do bezpiecznego udostępniania zbiorów, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi COVID-19. O terminie otwarcia placówek bibliotecznych będziemy informować w najbliższym czasie.

Biblioteka Miejska Knurów

Od poniedziałku, 4 maja, wszystkie placówki Biblioteki Miejskiej w Knurowie wznowiły pracę. Ze względu na obowiązujące rozporządzenia rządowe zmieniły się zasady korzystania z placówek biblioteki. W placówce mogą przebywać jednorazowo 4 osoby, obowiązuje dezynfekcja rąk i maseczki na twarzy. Podobnie jak w innych bibliotekach, nie można korzystać z czytelni, usługi ksero, czy komputerów.

Fot. pixabay

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Arkadiusz Rybka Previous post Uczeń I LO w Wodzisławiu stypendystą Uniwersytetu Stanforda
termometr Next post Rybnik: Bractwo Kurkowe zbierają na sprzęt dla medyków

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds