ksiażki biblioteka

Już niedługo powrócą biblioteki

Miłośnicy książek mogą odetchnąć z ulgą. Już niedługo powrócą biblioteki. Odpowiadamy na wasze pytania jak wygląda sytuacja w regionie. Czy możemy udać się do każdej biblioteki?

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W związku z pandemią koronawirusa czytanie stało się bardziej popularne. Możemy otworzyć książkę i uciec od czterech ścian, które oglądamy już od prawie dwóch miesięcy, podróżować po innych krajach lub przeżywać ciekawe przygody. Miłośnicy książek mogą odetchnąć z ulgą. Już niedługo powrócą biblioteki! Ale… w nowej formie. Póki co, większość bibliotek pozostaje zamknięta i przygotowuje się do bezpiecznego udostępniania zbiorów. Wiele bibliotek wydaje kody do portalu Legimi, gdzie czytelnicy mogą korzystać z audiobooków i ebooków. Otwarcie większości bibliotek powinno nastąpić w najbliższych tygodniach, jednak czytelnicy nie będą mięli dostępu do czytelni. Najprawdopodobniej będą musieli najpierw rezerwować książki telefonicznie lub mailowo, a dopiero potem odbierać w bibliotece.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku

Ostatnio pisaliśmy o nowych zasadach funkcjonowania biblioteki. Kilka rzeczy zmieniło się ze względu na duże zainteresowanie czytelników. Jak powiadamia biblioteka w Rybniku na swoim fanpage’u na Facebooku:

Od 11 maja 2020 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zmienia godziny otwarcia. Zmiana wynika z dużej ilości zamówień. Biblioteka z początkiem maja została otwarta po blisko dwumiesięcznej przerwie, więc zainteresowanie Czytelników możliwością wypożyczenia książek jest bardzo duże😁

Dlatego też Biblioteka im. Konstantego Prusa w Rybniku wypożycza książki po wcześniejszym zamówieniu przez system poprzez konto czytelnika w katalogu OPAC lub drogą mailową: [email protected]. Punkt obsługi znajduje się przy wejściu głównym, a biblioteka działa w godzinach od 11:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku. Obowiązują maseczki, a także zachowanie dystansu. Punkt obsługi Czytelnika znajduje się w holu biblioteki na parterze. Jak podaje biblioteka wolny dostęp do półek w wypożyczalniach jest obecnie niemożliwy, a czytelnia jest zamknięta.

Rybniccy czytelnicy mogą także korzystać z Legimi. Wystarczy napisać e-mail, podając imię, nazwisko i nr karty bibliotecznej pod adres: [email protected]. W odpowiedzi zostanie przesłany kod, który będzie ważny przez 30 dni. Po tym czasie można aktywować konto ponownie, prosząc mailowo o nowy kod. Jak podkreśla biblioteka ilość kodów jest ograniczona.

Miejska Biblioteka w Jastrzębiu-Zdroju

Jak podaje Miejska Biblioteka w Jastrzębiu-Zdroju, czytelnicy mogą otrzymać kod i korzystać z usługi Legimi. W celu otrzymania kodu trzeba skontaktować się z biblioteką mailowo lub telefonicznie od 8:00 do 15:30:

◾ Czytelnia (📧 e-mail: [email protected] ; tel.: 32 47 31077);
◾ Filia nr 1 (📧 e-mail: [email protected] ; tel. 32 470 11 83);
◾ Filia nr 2, Masnówka (📧 e-mail: [email protected] ; tel. 32 476 13 61);

Bibliotek Publiczna w Czerwionce-Leszczynach

Podobnie jak reszta bibliotek w całej Polsce, Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczynach rozpoczyna przygotowania do bezpiecznego udostępniania zbiorów, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi COVID-19. O terminie otwarcia placówek bibliotecznych będziemy informować w najbliższym czasie.

Biblioteka Miejska Knurów

Od poniedziałku, 4 maja, wszystkie placówki Biblioteki Miejskiej w Knurowie wznowiły pracę. Ze względu na obowiązujące rozporządzenia rządowe zmieniły się zasady korzystania z placówek biblioteki. W placówce mogą przebywać jednorazowo 4 osoby, obowiązuje dezynfekcja rąk i maseczki na twarzy. Podobnie jak w innych bibliotekach, nie można korzystać z czytelni, usługi ksero, czy komputerów.

Fot. pixabay

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Arkadiusz Rybka Previous post Uczeń I LO w Wodzisławiu stypendystą Uniwersytetu Stanforda
termometr Next post Rybnik: Bractwo Kurkowe zbierają na sprzęt dla medyków