nowe autobusy

Transport w Twojej gminie? Weź udział w dyskusji

Ruszyły konsultacje Planu Zrównoważonej Mobilności. Będzie to dokument, który określi jaki będzie transport w Twojej gminie. Każdy może wnieść swoje uwagi.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Transport publiczny to temat trudny w każdej gminie. Nie znajdziemy włodarza, który nie borykałby się z problemami w tym obszarze. Rozbieżności są różne. Można przytoczyć gminę Czerwionka-Leszczyny, gdzie jakiś czas temu planowano zlikwidować linię autobusową w kierunku Gliwic. Na drugim biegunie jest Rybnik, który rozwija ideę autobusów wodorowych. Teraz możemy podyskutować jak będzie wyglądał Transport w Twojej gminie. Ruszają konsultacje Plan Zrównoważonej Mobilności.

Przygotowywany Plan Zrównoważonej Mobilności ma służyć poprawie mobilności mieszkańców. Pozwoli on lepiej wykorzystać istniejącą infrastrukturę, planować rozbudowę systemu transportowego, utrzymywać jego wysoką jakość, a także koordynować inwestycje. Dzięki dokumentowi łatwiej jest zaplanować przyjazną dla ludzi przestrzeń.

Przygotowywany dokument ma przyczynić się także do zmniejszenia negatywnego wpływu transportu na środowisko, takiego jak: zanieczyszczenie powietrza, hałas czy emisja gazów cieplarnianych.

Wprowadzenie w życie Planu to również większe bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg: kierowców, pasażerów, pieszych, rowerzystów czy osób z niepełnosprawnościami. Zrównoważona mobilność oznacza zarówno dobre drogi, równe chodniki uwzględniające wygodę wszystkich użytkowników (m.in. niskie krawężniki) i ścieżki rowerowe jak też poprawę dostępu do transportu publicznego dla jak największej liczby mieszkańców.

Transport w Twojej gminie. Weź udział w dyskusji.

Plan Zrównoważonej Mobilności koordynowany jest przez Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego. Autorzy chcą jednak wspólnie z mieszkańcami i samorządowcami wypracować najlepsze rozwiązania. Udział mieszkańców w jego przygotowaniu jest podstawowym założeniem całego dokumentu. Przygotowywany dokument będzie konsultowany z mieszkańcami na trzech etapach. Poniżej przedstawiamy terminy konsultacji. Można również wypełnić ankietę.

Terminy i miejsca konsultacji

Jastrzębie – Zdrój 25.04.2023 r. Urząd Miasta. Sala obrad Rady Miejskiej. godz. 17:00

Miasto Rybnik 24.04.2023 r. Zabytkowa Kopalnia Ignacy. Sala konferencyjna. godz. 16:00

Powiat Rybnicki 24.04.2023 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku. Sala sesyjna. godz. 17:00

Racibórz i powiat raciborski 27.04.2023 r. Urząd Miasta Racibórz. Sala kolumnowa. godz. 16:00

Wodzisław Śląski i powiat wodzisławski 25.04.2023 r. Warsztatownia – dworzec kolejowy Wodzisław Śląski. godz. 17:00

Żory 26.04.2023 r. Muzeum Miejskie w Żorach. Sala konferencyjna. godz. 17:00

Ankieta

Nie możesz być na konsultacjach ? ->> Wypełnij ankietę <<-

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

problem zalegających śmieci Previous post Problem zalegających śmieci przy ul. Dzierżonia i części ul. Kolejowej rozwiązany!
Nie oddawaj swoich pieniędzy Next post Nie oddawaj swoich pieniędzy – kampania profilaktyczna