Linia 194 pozostaje bez zmian!

Linia 194 pozostaje bez zmian!

Jak ogłosił dziś Burmistrz Wiesław Janiszewski, wsłuchując się w głos Mieszkańców, składających wnioski do Międzygminnego Związku Komunikacyjnego, Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, radnych oraz uwzględniając uwagi i sugestie przedstawicieli Mieszkańców, którzy złożyli petycję – obecnie linia 194 pozostaje w dotychczasowym kształcie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

O sprawie pisaliśmy tutaj. Największą zmianą było zastąpienie linii 194 i 195 nowymi liniami 300 i 303, którymi pasażerowie mieli dojechać do centrum przesiadkowego w Szczygłowicach. Wkrótce potem powstała petycja zarówno online, jak i tradycyjnie. Następnie Alina Kucharzewska, jako jedna z inicjatorek petycji złożyła na ręce burmistrza Wiesława Janiszewskiego petycję. Około 1800 mieszkańców gminy Czerwionka-Leszczyny, w większości Czuchowa i Leszczyn wyraziło swój sprzeciw w sprawie reorganizacji linii 194 i 195. Sprzeciw podpisali także mieszkańcy Knurowa.

Także część radnych nie zgadzała się z tą decyzją, jak np. Marcin Stempniak, Michał Toman, Izabela Rajca i radni PiS oraz Adam Karaszewski. W oddzielnym artykule opublikujemy odpowiedzi radnych na temat tej decyzji.

Burmistrz wreszcie przychylił się do próśb i petycji mieszkańców. Jak dziś poinformował sam Burmistrz Czerwionki-Leszczyn, Wiesław Janiszewski:

Podjęcie działań związanych z komunikacją na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny ma związek z reorganizacją i racjonalizacją transportu zbiorowego. Od wielu lat wpływały do nas wnioski Mieszkańców Dębieńska, Szczejkowic, Palowic, Bełku, Czuchowa, Przegędzy, Stanowic, Czerwionki, Leszczyn, Książenic dotyczące usprawnienia transportu na terenie gminy oraz możliwości dojazdu do okolicznych miejscowości m.in. Rybnika, Żor, Knurowa, Gliwic i Ornontowic. Planujemy utrzymać zaproponowane nowe połączenia wewnątrz gminy oraz do centrów przesiadkowych w Żorach i Rybniku, które spotkały się z przychylnym przyjęciem Mieszkańców. Zainteresowanych tym obszarem reorganizacji prosimy o dalszy udział w konsultacjach.

Wsłuchując się w głos Mieszkańców, składających wnioski do Międzygminnego Związku Komunikacyjnego, Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, radnych oraz uwzględniając uwagi i sugestie przedstawicieli Mieszkańców, którzy podczas rozmowy ze mną złożyli petycję, postanawiam obecnie pozostawić linię 194 w dotychczasowym kształcie.

Dziękuję Mieszkańcom za ich wnioski i uwagi. Każda opinia jest dla mnie, jako Burmistrza, cenna i z każdą się liczę. Mam nadzieję, że dzięki efektywnej współpracy zawsze wspólnie wypracujemy korzystne rozwiązania dla całej gminy.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.