Tragedia w Raciborzu. Nie żyje policjant

Tragedia w Raciborzu. Nie żyje policjant

Dziś policjanci z Raciborza otrzymali zgłoszenie w sprawie mężczyzny, który był przebrany w policyjny mundur, pijany lub pod wpływem środków odurzających, a także mógł poruszać się samochodem. Podczas przeprowadzonych czynności 40-latek wyciągnął broń i postrzelił śmiertelnie policjanta. Sprawca został zatrzymany i z raną postrzałową uda trafił do szpitala.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Dziś około godziny 8:00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na interwencję, gdzie w okolicach stacji benzynowej – według zgłoszenia mógł znajdować się mężczyzna: „przebrany za policjanta, prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem marki Renault”.

Policjanci pojechali w to miejsce, jednak podejrzany zdążył już się przemieścić i został zatrzymany na ulicy Chełmońskiego. Jak dalej informuje policja:

Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Jego kolega z patrolu użył broni wobec napastnika, który został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, był to 40-latek, znany miejscowej Policji i wcześniej notowany do przestępstw narkotykowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

Jednak postrzelonego policjanta, pomimo prowadzonej reanimacji (najpierw przez kolegę z patrolu, potem kolejnych policjantów, którzy pojawili się na miejscu, a następnie medyków) nie udało się uratować. Zginął na służbie, mając 43 lata.

Źródło i zdjęcia: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.