nie żyje policjant

Tragedia w Raciborzu. Nie żyje policjant

Dziś policjanci z Raciborza otrzymali zgłoszenie w sprawie mężczyzny, który był przebrany w policyjny mundur, pijany lub pod wpływem środków odurzających, a także mógł poruszać się samochodem. Podczas przeprowadzonych czynności 40-latek wyciągnął broń i postrzelił śmiertelnie policjanta. Sprawca został zatrzymany i z raną postrzałową uda trafił do szpitala.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Dziś około godziny 8:00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na interwencję, gdzie w okolicach stacji benzynowej – według zgłoszenia mógł znajdować się mężczyzna: „przebrany za policjanta, prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem marki Renault”.

Policjanci pojechali w to miejsce, jednak podejrzany zdążył już się przemieścić i został zatrzymany na ulicy Chełmońskiego. Jak dalej informuje policja:

Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Jego kolega z patrolu użył broni wobec napastnika, który został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, był to 40-latek, znany miejscowej Policji i wcześniej notowany do przestępstw narkotykowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

Jednak postrzelonego policjanta, pomimo prowadzonej reanimacji (najpierw przez kolegę z patrolu, potem kolejnych policjantów, którzy pojawili się na miejscu, a następnie medyków) nie udało się uratować. Zginął na służbie, mając 43 lata.

Źródło i zdjęcia: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

włamywacze Previous post „Altankowi włamywacze” staną przed sądem
budżetu obywatelskiego Next post Nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego w Rybniku