„Altankowi włamywacze” staną przed sądem

„Altankowi włamywacze” staną przed sądem

17-latek oraz jego 14-letni wspólnik w ciągu ostatnich miesięcy włamywali się do działkowych altanek. Kradli elektronarzędzia, radioodtwarzacze i inne przedmioty. Dodatkowo podpalili jedna z altanek, powodując straty w wysokości 50 tys. zł. Starszy podejrzany usłyszał już zarzuty, zaś o losie młodszego zadecyduje sąd rodzinny. Służby apelują o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych do rybnickiej komendy.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Kryminalni z Rybnika zatrzymali dwóch włamywaczy, którzy okradali altanki na ogródkach działkowych przy ulicy Rudzkiej, Podmiejskiej i Rybackiej w Rybniku. Nastolatkowie ukradli elektronarzędzia, radioodtwarzacze i inne przedmioty. Dodatkowo 2 kwietnia młodzi podejrzani podpalili altankę przy ulicy Rybackiej, powodując straty w wysokości 50 tysięcy złotych. 17-latek usłyszał już zarzuty i się do nich przyznał. O losie 14-latka zdecyduje sąd rodzinny.

Sprawa jest nadal rozwojowa. Jak apeluje policja:

Apelujemy do działkowiczów z ulic: Rudzkiej, Podmiejskiej, Rybackiej oraz Nad Zalewem, którzy stwierdzili zniszczenia lub kradzieże z włamaniami na swoich działkach i dotychczas tego nie zgłosili, o kontakt z policjantami z rybnickiej komendy

Źródło i zdjęcie: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.