Tragedia w Elektrowni Rybnik. Ochroniarz popełnił samobójstwo w czasie pracy

44 – letni mężczyzna zastrzelił się podczas służby z broni służbowej. Zostawił list. Pracował jako ochroniarz w elektrowni od 20 lat.

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek. Mężczyzna przyszedł do pracy na godz. 18.00 i pobrał broń. Jak tłumaczy asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku:

Po godzinie 18 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na bramie głównej elektrowni zastrzelił się pracownik ochrony. W pomieszczeniu toalety 44-latek oddał strzał z broni służbowej.

Zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku – Malwina Pawela-Szendzielorz relacjonuje:

Pracownik ochrony przyszedł do pracy o 18 na nocną zmianę, 12-godzinną. Jak zwykle pobrał broń i po jakimś czasie, była godzina 18.20 – jak mówi świadek – poszedł do ubikacji. Za kilka minut świadek usłyszał huk z ubikacji.

Zarządzona jest sekcja zwłok. Sprawa będzie prowadzona z artykułu 151 kodeksu karnego. Rodzina mówiła, że mężczyzna zostawił list.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Kolej wróci do Jastrzębia-Zdroju
Next post W Czerwionce – Leszczynach podczas kontroli drogowej zatrzymano mężczyznę, który był poszukiwany przez policję

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds