Wolontariat koronawirus

Szukają wolontariuszy do wprowadzania psów

W Czerwionce-Leszczynach Fundacja „Jestem głosem tych, co nie mówią” zachęcają do włączenia się do pomocy. Potrzebni są wolontariusze do wprowadzania psów osób poddanych kwarantannie i starszych.

Informowaliśmy już o akcji szycia maseczek w Czernicy. Tym razem Fundacja „Jestem głosem tych, co nie mówią” we współpracy z Gminą i Miastem Czerwionka-Leszczyny poszukuje wolontariuszy, chętnych do wyprowadzania psów, których właściciele objęci są kwarantanną oraz osoby starsze.

Oferta skierowana jest do osób pełnoletnich, które miały już kontakt ze zwierzętami. Wszystkie potrzebne informacje będą przekazywane przez doświadczonych wolontariuszy fundacji podczas indywidualnej rozmowy.

Ministerstwo Zdrowia zaleca, aby nie dochodziło do kontaktu pomiędzy osobą poddaną kwarantannie, a przejmującą zwierzę. Psa należy wystawić za drzwi z założoną obrożą lub szelkami oraz przypiętą smyczą (w razie potrzeby z założonym kagańcem). Tymczasowy opiekun zwierzęcia powinien być wyposażony w jednorazowe rękawiczki i nie dotykać smyczy, obroży, ani zwierzęcia bezpośrednio.

Zgłoszenia można wysyłać poprzez ofertę na FB Centrum Organizacji Pozarządowych lecz zachęcamy do skorzystania z portalu korpussoldiarnosci.gov.pl

Wirus Covid-19 Previous post Pierwsza ofiara koronawirusa na Śląsku
Konferencja premiera Next post Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w poruszaniu się

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds