Sztafeta rowerowa

Sztafeta rowerowa i festyn rodzinny na Leszczyńskim Zameczku

Stowarzyszenie Aktywni Społecznie z Czerwionki-Leszczyn serdecznie zaprasza mieszkańców gminy oraz pozostałych gości na sztafetę rowerową oraz festyn rodzinny ze wspólnym grillowaniem w sobotę 25 czerwca 2022 roku na Leszczyński Zameczek.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

 • 55 zł do dnia 24.09.2023,
 • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
 • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

 • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
 • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wydarzenie odbędzie się w plenerze w godzinach od 9.00 do 17.00. Organizatorzy zaplanowali przejazd na rowerach trasą liczącą ok. 60 kilometrów przez wszystkie dzielnice i sołectwa gminy, tj.: Leszczyny, Książenice, Czuchów, Czerwionka, Dębieńsko, Bełk, Palowice, Szczejkowice, Stanowice i Przegędza. Start sztafety sprzed leszczyńskiego zameczku zaplanowano na godz. 9.00. Uczestnicy mogą dołączyć w każdej miejscowości gdzie będzie przejeżdżać sztafeta rowerowa. Dystans sztafety nawiązuje do obchodów jubileuszu 60-lecia nadania praw miejskich Czerwionce i Leszczynom, które są obchodzone w 2022 roku.

Zapisy

Zapisy do sztafety będą możliwe na miejscu w okolicy zameczku w dniu wydarzenia, tj. 25 czerwca od godz. 8.15 oraz elektronicznie za pośrednictwem zgłoszenie na email: [email protected] do dnia 24 czerwca br.

Dla uczestników, którzy przejadą cały dystans ok. 60 kilometrów oraz części osób, które pokonają znaczną część trasy, przewidziano na mecie posiłek, tj. kiełbasa z grilla + woda.

Atrakcje

Na leszczyńskim zameczku od godziny 13.00 na uczestników i mieszkańców będą czekać miasteczko ruchu drogowego przygotowane przez strażaków z OSP Leszczyny i OSP Dębieńsko Stare, stoisko rowerowe przygotowane przez ROWER & SPORT Serwis z Leszczyn oraz stoiska gastronomiczne. Dla najmłodszych mieszkańców będą również dmuchańce oraz animacje, które będą prowadzone przez pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Czerwionki-Leszczyn.

Od godziny 14.00 zaplanowane są m.in.:

 • Prelekcja przedstawiciela policji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz pasjonata historii lokalnej o tradycji leszczyńskiego Zameczku,
 • Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej,
 • Konkursy dla dzieci i całych rodzin organizowane przez członków PTTK koło „Ramża” i stowarzyszenia Aktywni Społecznie. Dla zwycięzców konkursów czekają drobne upominki.

Na profilu społecznościowym Stowarzyszenia znajdują się szczegółowe informacje o wydarzeniu, w tym m.in. regulamin sztafety rowerowej z mapką przejazdu oraz plikiem do pobrania na aplikacje internetowe jak również filmiki promocyjne i plakat wydarzenia.

Serdecznie zapraszam jako pomysłodawca wydarzenia w imieniu własnym i członków stowarzyszenia całe rodziny i wszystkich mieszkańców Czerwionki-Leszczyn na integracyjny festyn oraz przejazd sztafetą rowerową wokół naszej gminy.

Zadanie publiczne organizowane przez członków stowarzyszenia Aktywni Społecznie wraz z licznymi partnerami i wolontariuszami jest finansowane ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Przydatne informacje:
 • Regulamin znajduje się tutaj.
 • Mapka przejazdu:
 • Na grupie Lokalsi.net – dyskusje znajduje się plik do pobrania, który można załadować do różnych aplikacji, w tym Mapy Google- tutaj.
Szczytny cel

Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz Krzysztofa Najdowskiego.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

festyn w SP8 Previous post Festyn z okazji Dnia Dziecka w SP8 – Dębieńsko Wielkie
rozbój Next post Rozbój i kradzież w biały dzień

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds