Sztafeta rowerowa

Sztafeta rowerowa i festyn rodzinny na Leszczyńskim Zameczku

Stowarzyszenie Aktywni Społecznie z Czerwionki-Leszczyn serdecznie zaprasza mieszkańców gminy oraz pozostałych gości na sztafetę rowerową oraz festyn rodzinny ze wspólnym grillowaniem w sobotę 25 czerwca 2022 roku na Leszczyński Zameczek.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wydarzenie odbędzie się w plenerze w godzinach od 9.00 do 17.00. Organizatorzy zaplanowali przejazd na rowerach trasą liczącą ok. 60 kilometrów przez wszystkie dzielnice i sołectwa gminy, tj.: Leszczyny, Książenice, Czuchów, Czerwionka, Dębieńsko, Bełk, Palowice, Szczejkowice, Stanowice i Przegędza. Start sztafety sprzed leszczyńskiego zameczku zaplanowano na godz. 9.00. Uczestnicy mogą dołączyć w każdej miejscowości gdzie będzie przejeżdżać sztafeta rowerowa. Dystans sztafety nawiązuje do obchodów jubileuszu 60-lecia nadania praw miejskich Czerwionce i Leszczynom, które są obchodzone w 2022 roku.

Zapisy

Zapisy do sztafety będą możliwe na miejscu w okolicy zameczku w dniu wydarzenia, tj. 25 czerwca od godz. 8.15 oraz elektronicznie za pośrednictwem zgłoszenie na email: [email protected] do dnia 24 czerwca br.

Dla uczestników, którzy przejadą cały dystans ok. 60 kilometrów oraz części osób, które pokonają znaczną część trasy, przewidziano na mecie posiłek, tj. kiełbasa z grilla + woda.

Atrakcje

Na leszczyńskim zameczku od godziny 13.00 na uczestników i mieszkańców będą czekać miasteczko ruchu drogowego przygotowane przez strażaków z OSP Leszczyny i OSP Dębieńsko Stare, stoisko rowerowe przygotowane przez ROWER & SPORT Serwis z Leszczyn oraz stoiska gastronomiczne. Dla najmłodszych mieszkańców będą również dmuchańce oraz animacje, które będą prowadzone przez pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Czerwionki-Leszczyn.

Od godziny 14.00 zaplanowane są m.in.:

  • Prelekcja przedstawiciela policji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz pasjonata historii lokalnej o tradycji leszczyńskiego Zameczku,
  • Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • Konkursy dla dzieci i całych rodzin organizowane przez członków PTTK koło „Ramża” i stowarzyszenia Aktywni Społecznie. Dla zwycięzców konkursów czekają drobne upominki.

Na profilu społecznościowym Stowarzyszenia znajdują się szczegółowe informacje o wydarzeniu, w tym m.in. regulamin sztafety rowerowej z mapką przejazdu oraz plikiem do pobrania na aplikacje internetowe jak również filmiki promocyjne i plakat wydarzenia.

Serdecznie zapraszam jako pomysłodawca wydarzenia w imieniu własnym i członków stowarzyszenia całe rodziny i wszystkich mieszkańców Czerwionki-Leszczyn na integracyjny festyn oraz przejazd sztafetą rowerową wokół naszej gminy.

Zadanie publiczne organizowane przez członków stowarzyszenia Aktywni Społecznie wraz z licznymi partnerami i wolontariuszami jest finansowane ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Przydatne informacje:
  • Regulamin znajduje się tutaj.
  • Mapka przejazdu:
  • Na grupie Lokalsi.net – dyskusje znajduje się plik do pobrania, który można załadować do różnych aplikacji, w tym Mapy Google- tutaj.
Szczytny cel

Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz Krzysztofa Najdowskiego.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

festyn w SP8 Previous post Festyn z okazji Dnia Dziecka w SP8 – Dębieńsko Wielkie
rozbój Next post Rozbój i kradzież w biały dzień