festyn w SP8

Festyn z okazji Dnia Dziecka w SP8 – Dębieńsko Wielkie

4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 8 im. Romana i Zdzisława Pietrasów odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Był to pierwszy taki festyn po długiej przerwie, spowodowanej pandemią. Przed COVID-19 szkoła także słynęła z podobnych inicjatyw. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji Dnia Dziecka przez szkolną Radę Rodziców oraz grono pedagogiczne na czele z Panią Dyrektor, Katarzyną Burek.

Chociaż pogoda rano wyglądała fatalnie i prognozy nie napawały optymizmem w końcu zaświeciło słońce i wszystko się udało.

W programie nie zabrakło najważniejszego – licznych atrakcji dla dzieci, takich jak dmuchańce, balony z helem, gry, zabawy, konkursy z nagrodami, tatuaże.

Dziewczynki mogły zapleść sobie kolorowe warkoczyki, dzięki fryzjerce i jednocześnie jednej z mam – Marzenie Pietrasz z RehaEsstetica.

Imprezę uświetniły przepyszne „Lodove Maszkety” państwa Juranek, które będziecie mogli także spotkać w połowie czerwca na kąpielisku w Kamieniu.

Jedną z atrakcji było Laboratorium Robotyki, które cieszyło się wielkim powodzeniem. Z kolei firma EduSmart zorganizowała fantastyczne konkursy i przekazała imponujące nagrody.

Na festynie wystąpili uczniowie SP8. Były pokazy, wiersze, piosenki, tańce (w tym występ uczniów z Majery Taniec), akrobacje, a nawet pokaz karate, który poprowadził Przewodniczący Rady Rodzców – Janusz Driański z Klubu KarateKyokushin Tensho Czerwionka-Leszczyny.

Podczas festynu wszyscy mogli posilić się także pysznymi kiełbaskami – pieczonymi przez Tatusiów, chlebem ze smalcem – przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich czy pysznymi ciastami, które przygotowały Mamy uczniów. Dodatkowo można było wziąć udział w loterii fantowej, której dochód pomoże Radzie Rodziców w organizacji kolejnych atrakcji.

Sporą atrakcją był także pokaz młodzików z OSP Dębieńsko Wielkie.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli zorganizować ten dzień za każdy wkład, pomoc, a także przybycie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

relacja z konferencji Previous post Polska 2050 w okręgu wyborczym nr 30 – relacja z konferencji
Sztafeta rowerowa Next post Sztafeta rowerowa i festyn rodzinny na Leszczyńskim Zameczku