Szlachetna Paczka poszukuje Wolontariuszy!

Szlachetna Paczka poszukuje Wolontariuszy!

Rusza rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki w rejonie Czerwionka- Leszczyny, Ornontowice, Orzesze.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Liderzy Szlachetnej Paczki z rejonu Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice, Orzesze poszukują nowych wolontariuszy:

Masz minimum 16 lat?
Nie jest Ci obojętny los potrzebujących osób z naszego regionu?
Masz trochę wolnego czasu, który chcesz wykorzystać na pomaganie?

Jeśli odpowiedziałeś TAK na powyższe pytania: Właśnie Ciebie szukamy!

Jak się zgłosić?

Kim jest wolontariusz Szlachetnej Paczki?

Wolontariusz Szlachetnej Paczki to osoba, która ma chęć do działania, nie jest obojętna na los słabszych. Poświęca swój czas i w swojej okolicy uczestniczy w organizacji pomocy dla najbardziej potrzebujących. Działa w kilku-kilkunastuosobowym zespole, którym zarządza Lider Zespołu Wolontariuszy. Kiedy działa, ma możliwość konsultowania swoich wątpliwości z Liderem, swoim przełożonym. Pozostaje z nim w bieżącym kontakcie i na każdym etapie może liczyć na wsparcie.

Jakie są zadania Wolontariusza Szlachetnej Paczki?

Działania w Szlachetnej Paczce są podzielone na konkretne etapy i zadania. Wolontariusz do swojej roli jest przygotowywany przez wdrożenia i materiały e-learningowe. Większość zadań wykonywać może w towarzystwie innych Wolontariuszy. Podziałem zadań w zespole zajmuje się Lider, który prowadzi każdy rejon Szlachetnej Paczki.

Czym zajmuje się Wolontariusz Szlachetnej Paczki?

• Dociera do Rodzin w potrzebie, w lokalnej społeczności, które wskaże mu jego przełożony – Lider. Z każdą wybraną Rodziną spotyka się kilka razy w ciągu edycji Szlachetnej Paczki. Poznaje Rodzinę, podejmuje decyzję o włączeniu rodziny do Paczki, wybiera najlepszą formę pomocy (materialna i/lub specjalistyczna), pomaga nazwać i rozwijać jej mocne strony. Towarzyszy jej w ten sposób w drodze do usamodzielnienia się.

• Wskazuje, które Rodziny otrzymają pomoc w ramach Szlachetnej Paczki, opisuje ich historie i potrzeby. Po pierwszych spotkaniach wprowadza dane do systemu i na ich podstawie tworzy opis Rodziny oraz listę potrzeb. Dzięki temu po otwarciu bazy Darczyńcy mogą wybrać w systemie konkretną Rodzinę i przygotować dla niej paczkę z indywidualną pomocą.

• Daje Rodzinom impuls do zmiany: postawa Wolontariusza, jego zainteresowanie, poświęcony czas i uważność na potrzeby Rodzin są nieraz ważniejsze niż materialna pomoc.

•Wolontariuszka / Wolontariusz kontaktuje się z Darczyńcą, po tym jak ten wybierze „jego” Rodzinę, wspiera go w przygotowaniu paczki: wyjaśnia, co jest Rodzinie potrzebne, ustala termin, w którym spotkają się na przekazanie paczki w magazynie podczas Weekendu Cudów (ok. połowy grudnia).

• Buduje sieć wartościowych kontaktów – to nie tylko relacje na lata z innymi Wolontariuszami, a więc nieszablonowymi ludźmi, którym nie jest wszystko jedno, ale i z przedstawicielami społeczności w swojej okolicy i Rodzinami, dla których stają się kimś wyjątkowym.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wycieczka do Wieliczki Previous post Wycieczka do Wieliczki
Jak rozwijać talenty w piłce nożnej? Next post Jak rozwijać talenty w piłce nożnej?