Stowarzyszenie Oligos ma busa

Stowarzyszenie Oligos ma swojego busa! Nie udałoby się bez wsparcia darczyńców!

W ubiegły piątek, tj. 5 lutego 2021 r. odbyło się przekazanie pojazdu zakupionego na potrzeby jednej z placówek Stowarzyszenia Oligos: Środowiskowego Domu Samopomocy w Rybniku, przy ul. Karłowicza 48.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Placówka opiekuje się osobami z niepełnosprawnością intelektualną, a od 18 stycznia, zgodnie z decyzją wojewody zaczęła ponownie funkcjonować – oczywiście w reżimie sanitarnym.

Do tej pory korzystaliśmy z zewnętrznego przewoźnika i było to bardzo uciążliwe dla naszych podopiecznych, którzy musieli wyjeżdżać z domu po godzinie 5.00 rano, mimo że zajęcia rozpoczynały się dopiero o 7.00. Uczestników, których trzeba dowozić przybywa, z uwagi na wiek i postęp choroby. Teraz dowóz będziemy mogli podzielić na dwa samochody, co znacznie ułatwi codzienne funkcjonowanie naszych podopiecznych

wyjaśnia wiceprezes Stowarzyszenia Oligos Jarosław Tobiasz

Podczas przekazania obecni byli: p. Piotr Masłowski – zastępca prezydenta Rybnika, p. Jan Wroński – dyrektor PFRON oraz p. Krzysztof Matula – dyrektor Elektrowni Rybnik.

To wszystko dzięki darczyńcom…

Jak podkreśla Jarosław Tobiasz:

Przedsięwzięcie nie powiodłoby się bez wsparcia Urzędu Miasta Rybnika oraz darczyńców. Bus kosztował 149 900 zł – to bardzo dużo pieniędzy. 60 % dofinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, 20 tys. zł w formie darowizny przekazała rybnicka elektrownia, reszta to wkład własny naszego Stowarzyszenia, który w dużej mierze tworzą darowizny pochodzące z 1%, które otrzymujemy od osób indywidualnych

Stowarzyszenie Oligos bardzo docenia ludzi, którzy okazują im wsparcie. W tym roku, na swoim Facebooku, prosząc o 1% wyrazili wdzięczność takimi słowami:

Dziękujemy, że jesteście z nami i nas wspieracie!

Niezmiennie prosimy o Wasz 1% – to również dzięki Wam możemy się rozwijać.
Jesteśmy wdzięczni za każdą darowiznę pieniężną i rzeczową, pracę wolontariacką czy dobre słowo! Razem tworzymy coś dobrego.

Autor: Marta Michalak
Zdjęcia: Marek Medalion

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Centrum Organizacji Pozarządowych w Rybniku

protest mediów Previous post Protest mediów
kłusownicy Next post Kłusownicy w akcji

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds