Stowarzyszenie Oligos ma busa

Stowarzyszenie Oligos ma swojego busa! Nie udałoby się bez wsparcia darczyńców!

W ubiegły piątek, tj. 5 lutego 2021 r. odbyło się przekazanie pojazdu zakupionego na potrzeby jednej z placówek Stowarzyszenia Oligos: Środowiskowego Domu Samopomocy w Rybniku, przy ul. Karłowicza 48.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Placówka opiekuje się osobami z niepełnosprawnością intelektualną, a od 18 stycznia, zgodnie z decyzją wojewody zaczęła ponownie funkcjonować – oczywiście w reżimie sanitarnym.

Do tej pory korzystaliśmy z zewnętrznego przewoźnika i było to bardzo uciążliwe dla naszych podopiecznych, którzy musieli wyjeżdżać z domu po godzinie 5.00 rano, mimo że zajęcia rozpoczynały się dopiero o 7.00. Uczestników, których trzeba dowozić przybywa, z uwagi na wiek i postęp choroby. Teraz dowóz będziemy mogli podzielić na dwa samochody, co znacznie ułatwi codzienne funkcjonowanie naszych podopiecznych

wyjaśnia wiceprezes Stowarzyszenia Oligos Jarosław Tobiasz

Podczas przekazania obecni byli: p. Piotr Masłowski – zastępca prezydenta Rybnika, p. Jan Wroński – dyrektor PFRON oraz p. Krzysztof Matula – dyrektor Elektrowni Rybnik.

To wszystko dzięki darczyńcom…

Jak podkreśla Jarosław Tobiasz:

Przedsięwzięcie nie powiodłoby się bez wsparcia Urzędu Miasta Rybnika oraz darczyńców. Bus kosztował 149 900 zł – to bardzo dużo pieniędzy. 60 % dofinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, 20 tys. zł w formie darowizny przekazała rybnicka elektrownia, reszta to wkład własny naszego Stowarzyszenia, który w dużej mierze tworzą darowizny pochodzące z 1%, które otrzymujemy od osób indywidualnych

Stowarzyszenie Oligos bardzo docenia ludzi, którzy okazują im wsparcie. W tym roku, na swoim Facebooku, prosząc o 1% wyrazili wdzięczność takimi słowami:

Dziękujemy, że jesteście z nami i nas wspieracie!

Niezmiennie prosimy o Wasz 1% – to również dzięki Wam możemy się rozwijać.
Jesteśmy wdzięczni za każdą darowiznę pieniężną i rzeczową, pracę wolontariacką czy dobre słowo! Razem tworzymy coś dobrego.

Autor: Marta Michalak
Zdjęcia: Marek Medalion

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Centrum Organizacji Pozarządowych w Rybniku

protest mediów Previous post Protest mediów
kłusownicy Next post Kłusownicy w akcji