Kłusownicy w akcji

Kłusownicy w akcji

Policjanci z Rudy Śląskiej wraz z myśliwym, działającym na zlecenie miasta uratowali lisa z wnyków, które zastawili kłusownicy. Przestraszone zwierzę znalazła mieszkanka, która spacerowała ze swoim psem. Kobieta zawiadomiła służby, które uratowały lisa.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Zima to ciężkie warunki dla zwierząt i idealne dla kłusowników.

9 lutego mieszkanka Rudy Śląskiej, podczas spaceru z psem w okolicach ulicy Piaskowej, znalazła uwięzionego we wnykach lisa. Natychmiast powiadomiła odpowiednie służby. Na miejsce został skierowany patrol z Rudy Śląskiej, gdzie jeden z policjantów jest prywatnie myśliwym. Myśliwy policjant wraz z przybyłym na miejsce innym myśliwym działającym na zlecenie rudzkiego magistratu, uwolnili i wypuścili przestraszone zwierzę.

Policja zabezpieczyła wnyki i ślady pozostawione na miejscu. Sprawą zajmują się teraz mundurowi z „jedynki”.

Jak przypomina śląska policja:

Zakładanie wnyków, sideł czy potrzasków jest niedozwolone i często powoduje śmierć zwierzęcia w długich męczarniach. Kłusownikom grozi kara do 5 lat więzienia.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl