Remont Wzgórza Lukasów – nabór wolontariuszy

Remont Wzgórza Lukasów – nabór wolontariuszy

Trwa nabór wolontariuszy do projektu „Odkrywamy Tajemnice Wzgórza Lukasów”, prowadzonego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


„Odkrywamy Tajemnice Wzgórza Lukasów” to projekt, którego głównym celem jest wykonanie szczegółowej inwentaryzacji wzgórza i neogotyckiej kaplicy, jej otoczenia wraz ze starodrzewem oraz przeprowadzenie na ich terenie prac porządkowych. W ramach projektu zaktualizowana zostanie także ścieżka edukacyjna „Śladami Belka”. To jednak nie wszystkie działania zaplanowane względem inicjatywy – lista przedsięwzięć obejmuje bowiem wystawę fotograficzną, wydanie folderu, stworzenie podstrony na www.belk.pl, poświęconej Wzgórzu Lukasów oraz konferencja popularnonaukowa, w ramach finału akcji. Na temat genezy projektu wypowiedział się koordynator projektu – Michał Stokłosa, wiceprezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk:

„Po realizacji projektu poświęconego zabytkowemu cmentarzowi znajdującemu się przy kościele pw. św. Marii Magdaleny, tym razem przenosimy się na Wzgórze Lukasów, czyli bełkowski „kopiec”. To jedno z najciekawszych i mogących poszczycić się najbogatszą historią miejsc w Bełku. Na jego terenie znajduje się kaplica oraz grobowiec, w którym pochowani są m.in. właściciele miejscowości. Wzgórzu Lukasów od dawna towarzyszy pewna aura tajemniczości, wynikająca w dużej mierze z niewielkiej ilości wiedzy na jego temat.”

Obecnie Stowarzyszenie prowadzi nabór wolontariuszy. Planowane działania prowadzone potrwają do końca października 2020 r., a prace w terenie zakończą się 15 września 2020 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Aby zgłosić się do projektu, należy wypełnić kartę zgłoszeniową i przesłać ją do 14 sierpnia 2020 r. na adres mailowy: [email protected]. Stowarzyszenie skontaktuje się chętnymi do udziału w projekcie.

Pytania należy kierować na adres: [email protected] 

[ROZMOWA] Gagik Grigoryan: Wyzywali mnie od terrorysty

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Antoni Kidyński