nabór wolontariuszy

Remont Wzgórza Lukasów – nabór wolontariuszy

Trwa nabór wolontariuszy do projektu „Odkrywamy Tajemnice Wzgórza Lukasów”, prowadzonego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


„Odkrywamy Tajemnice Wzgórza Lukasów” to projekt, którego głównym celem jest wykonanie szczegółowej inwentaryzacji wzgórza i neogotyckiej kaplicy, jej otoczenia wraz ze starodrzewem oraz przeprowadzenie na ich terenie prac porządkowych. W ramach projektu zaktualizowana zostanie także ścieżka edukacyjna „Śladami Belka”. To jednak nie wszystkie działania zaplanowane względem inicjatywy – lista przedsięwzięć obejmuje bowiem wystawę fotograficzną, wydanie folderu, stworzenie podstrony na www.belk.pl, poświęconej Wzgórzu Lukasów oraz konferencja popularnonaukowa, w ramach finału akcji. Na temat genezy projektu wypowiedział się koordynator projektu – Michał Stokłosa, wiceprezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk:

„Po realizacji projektu poświęconego zabytkowemu cmentarzowi znajdującemu się przy kościele pw. św. Marii Magdaleny, tym razem przenosimy się na Wzgórze Lukasów, czyli bełkowski „kopiec”. To jedno z najciekawszych i mogących poszczycić się najbogatszą historią miejsc w Bełku. Na jego terenie znajduje się kaplica oraz grobowiec, w którym pochowani są m.in. właściciele miejscowości. Wzgórzu Lukasów od dawna towarzyszy pewna aura tajemniczości, wynikająca w dużej mierze z niewielkiej ilości wiedzy na jego temat.”

Obecnie Stowarzyszenie prowadzi nabór wolontariuszy. Planowane działania prowadzone potrwają do końca października 2020 r., a prace w terenie zakończą się 15 września 2020 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Aby zgłosić się do projektu, należy wypełnić kartę zgłoszeniową i przesłać ją do 14 sierpnia 2020 r. na adres mailowy: [email protected]. Stowarzyszenie skontaktuje się chętnymi do udziału w projekcie.

Pytania należy kierować na adres: [email protected] 

[ROZMOWA] Gagik Grigoryan: Wyzywali mnie od terrorysty

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

koronawirusem Previous post Rybnik i powiat nadal w czerwonej strefie!
145km/h w terenie zabudowanym Next post 145 km/h w terenie zabudowanym