remont Bohaterów Warszawy

Remont wiaduktu na ulicy Pszczyńskiej

Z początkiem roku 2021 ruszy remont wiaduktu na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Konieczność interwencji w tym zakresie spowodowało osiadanie gruntu w niepokojąco dużej skali.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Eksploatacja górnicza pobliskiego terenu sprawiła, że w ostatnich kilku latach w rejonie wiaduktu doszło do obniżenia się terenu o około 10 metrów. W związku z tym, przejazd dla trakcji kolejowej z i do pobliskiej kopalni pod wiaduktem, stał się niebywale utrudniony, a nawet niemożliwy. Oczywista stała się więc kolejna przebudowa. Remont polegać będzie na podniesieniu dróg najazdowych, a dokładnie południowej jezdni wiaduktu. Dotyczy przede wszystkim części prowadzącej od Jastrzębia w kierunku Pawłowic. Przy użyciu specjalnego hydraulicznego podnośnika droga podniesie się o 5 metrów. Następnie dobudowane zostaną przyczółki, na których jezdnia będzie osadzona.

W związku z planowanym remontem, na północnej część wiaduktu, która składa się z dwóch pasów ruchu, wprowadzony zostanie ruch dwustronny. Rozwiązanie takie pozwoli utrzymać płynność przejazdu samochodów. Jastrzębie-Zdrój rozstrzygnęło już przetarg i wyłoniło wykonawcę. Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex Sp. zo.o. Firma zadeklarowała, że w ciągu 22 miesięcy od podpisania umowy dokończy realizację zadania.

Koszt przebudowy terenu wiaduktu na ulicy Pszczyńskiej wyniesie prawie 26 milionów 400 tysięcy zł. Jednak należy podkreślić, że Jastrzębska Spółka Węglowa pokryje 100% powyższej sumy. Miasto Jastrzębie-Zdrój natomiast, będzie nadzorowało realizację inwestycji.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Pożar sadzy. Czy państwo powinno ponosić koszty zaniedbań właścicieli?

rankingu Previous post Rybnik i inne miasta na szczycie niechlubnego rankingu
uszkodził cztery samochody Next post Uszkodził cztery samochody na kwarantannie