Andrzej Wereszczak wygrywa w Atenach i bije rekord Polski

Andrzej Wereszczak wygrywa w Atenach i bije rekord Polski

Zwycięstwem w Atenach zakończył swój start w Festiwalu Biegów Ultra. Żorzanin wystartował w biegu 48h i nie miał sobie równych bijąc rekord Polski.

By zwyciężyć w biegu 48h wystarczyło nabiegać 317 km. Nasz zawodnik zrobił to z dużą nadwyżką, bo osiągnął wynik 385 km i tym samym pobił rekord Polski w biegu 48h o 4km. Poprzedni należał do Łukasza Sagana.

Wyniki biegu 48h w Atenach

Andrzej Wereszczak to zawodnik klubów HrMax Żory i UKS Czwórka. Specjalizuje się w biegach długodystansowych. Można nawet powiedzieć – w „hiperultra” długodystansowych. Jest jednym z najlepszych zawodników w tej kategorii w Polsce. Andrzej już dawno postawił na tak kosmiczne dystanse. Robi je z powodzeniem. Krajowy rekord w biegu 48h to nie jedyna zdobycz zawodnika. Kilkanaście dni temu PZLA zatwierdził jego rekord w biegu 6-cio dniowym.

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl