Potrącenie 8-latka na ul. Gliwickiej w Rybniku

Kierujący busem potrącił 8 – latka na przejściu dla pieszych. Chłopiec szedł razem z ojcem do szkoły. Do wypadku doszło dzisiaj ok. godz 7:00.

Dziecko z obrażeniami ciała zostało zabrane do szpitala. Ma złamaną rękę i nogę. Kierujący to 30 – letni mieszkaniec Rybnika. Był trzeźwy.

W trakcie zdarzenia na oznakowanym przejściu dla pieszych znajdowała się „Pani Stopka”. Rybniccy śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku.

Policjanci przypominają:

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność, polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Źródło: slaska.policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

Previous post Gmina Gaszowice przymierza się do budowy gazociągu
Next post Filipowe kilometry

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds