Gmina Gaszowice przymierza się do budowy gazociągu

Wczoraj w urzędzie gminy podpisano umowę na projekt gazyfikacji trzech sołectw. Projekt obejmuje trzy sołectwa – Piece, Gaszowice i Szczerbice.

Wójt Gminy Gaszowice – Paweł Bugdol, tłumaczy:

Na etapie tworzenia koncepcji budowy sieci są Czernica i Łuków Śląski. Projektowanie gazociągu w tych sołectwach powinno rozpocząć się w bieżącym roku.

Karina Stępień, Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rozwoju Gminy Gaszowice zaznacza, że podpisana umowa dotyczy trzech miejscowości:

Wiemy też, że będzie przygotowane studium na gazyfikację Czernicy i Łukowa. Już teraz wiemy, że PSG na samo Gaszowice przeznaczy 35 miesięcy. Mają sukcesywnie publikować projekty dla poszczególnych obszarów, by mieszkańcy mogli jak najszybciej wyrażać swoją chęć do przyłączenia. Jako gmina też chcemy realizować zadanie jak najszybciej.

Zainteresowanie mieszkańców jest duże. W zeszłym roku wypełniali ankiety. Natomiast wiosną tego roku przy Zakładzie Komunalnym w Gaszowicach ma stanąć butla na gaz skroplony.

Gmina dotuje środki na wymianę źródeł ogrzewania, ponieważ w zeszłym roku wymieniono 120 kotłów. W tym roku urząd planuje wymienić ich 150, a w 2021 r. – 300.

Źródło: rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

Previous post Zagospodarowanie przestrzeni w Czuchowie. Trwają prace porządkowe
Next post Potrącenie 8-latka na ul. Gliwickiej w Rybniku