plaga wypadków

„Plaga wypadków” i kierowców pod wpływem

W sobotę była istna „plaga wypadków”. Pijany kierowca ciężarówki spowodował wypadek. Miał zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei w Czerwionce-Leszczynach 89-latka wtargnęła na jezdnię wprost pod koła motocyklisty. Zaś w Rybniku kierowca nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wypadek w Czerwionce-Leszczynach

Do wypadku doszło w sobotę w Czerwionce-Leszczynach na ulicy 3 Maja. Jak informuje policja:

84-letnia kobieta przechodząc przez jezdnię, ze strony prawej na lewą, poza przejściem dla pieszych wtargnęła wprost pod nadjeżdżający motocykl

Zarówno kobieta, jak i kierowca zostali przewiezieni do szpitala w Rybniku.

Wypadek w Rybniku

Także w sobotę około godziny 17.15 w Rybniku przy ulicy 3 Maja, kierujący osobówką, 62-letni mężczyzna, wyjeżdżając z ulicy Tęczowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo w kierunku ulicy Chrobrego rowerzyście. Jak informuje policja:

Ranny został 69-letni mieszkaniec Rybnika

Prowadził pijany. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

Z kolei tego samego dnia, około godziny 18.30 na skrzyżowaniu ulic Rudzkiej z Czecha, kierujący samochodem ciężarowym, 49-letni mieszkaniec Rybnika najechał na tył pojazdu audi, którym podróżował 38-letni mężczyzna z dzieckiem. Jak informuje policja:

W wyniku tego wypadku ranny został 46-letni pasażer mitsubishi. Okazało się, że kierowca samochodu ciężarowego był pijany i posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów

Jak się okazało, kierowca ciężarówki miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie!

Policja ostrzega:

Przestrzegamy przed tak nieodpowiedzialną jazdą. Przede wszystkim to śmiertelne zagrożenie zarówno dla kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Powinniśmy jeździć z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek i ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego

Zdjęcia: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Pijany kierowca uderzył w latarnię

spotkanie informacyjne Previous post Spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze”
Next post Policyjny pościg w Rybniku

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds