Policyjny pies wskazał kryjówkę złodzieja

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Policjanci z komendy w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymali mężczyznę, który ukradł akumulatory z samochodów ciężarowych zaparkowanych na terenie jednej z prywatnych firm. W zatrzymaniu pomógł mł. asp. Dawid Franosz z rybnickiej. Policjant zabrał ze sobą psa Ladira, który wywęszył sprawcę, a następnie wskazał kryjówkę, w której ukryty był skradziony łup.

Jastrzębscy mundurowi otrzymali zgłoszenie o kradzieży 10 akumulatorów z terenu prywatnej firmy. Sprawca najpierw rozciął dwie kłódki zabezpieczające dostanie się na teren obiektu, a następnie ukradł akumulatory z samochodów ciężarowych, koparki oraz walca. Policjanci wraz z policyjnym przewodnikiem – mł. asp. Dawidem Franoszem z rybnickiej komendy i psem Ladirem, rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Pies szybko wskazał kryjówkę przestępcy. Na pobliskiej posesji zatrzymali 33-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Nieopodal jego miejsca zatrzymania, policyjny pies wytropił schowane w samochodzie osobowym akumulatory. Dzięki psiej interwencji, złodziej trafili do policyjnego aresztu. Ponadto śledczy ustalili, że jastrzębianin 18 stycznia 2021 roku kierował groźby karalne wobec swojej rodziny. Co za tym idzie, został objęty policyjnym dozorem, jednak nie stosował się do nałożonego na niego środka zapobiegawczego. W związku z tym, sędzia przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora, decydując o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące.

Policjanci i prokurator będą mogli w tym czasie uzupełnić i zakończyć postępowania toczące się przeciw podejrzanemu i w konsekwencji skierować akt oskarżenia do sądu.

Źródło: KMP Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wracamy do sprawy śmieci na ul. Słowackiego

Lekarze znów będą normalnie leczyć?

normalnie leczyć Previous post Lekarze znów będą normalnie leczyć?
na rewitalizację Next post Miliony na rewitalizację