Podejrzenie koronawirusa w Raciborzu

Podejrzenie koronawirusa w Raciborzu

To już drugi przypadek. Dziś rano do szpitala w Raciborzu zgłosił się drugi pacjent z podejrzeniem zainfekowania koronawirusem. Pierwszy pacjent zgłosił się wczoraj. Jest turystą z Mediolanu. Obu pacjentom pobrano materiały do badań.

W szpitalu w Raciborzu zorganizowano specjalne środki konsultacyjne dla pacjentów zgłaszających się z objawami zakażenia koronawirusem. Szpital przeorganizowano tak, by potencjalna osoba zakażona nie miała styczności z gmachem głównym szpitala, czy poradniami.  Co gorsza, kończą się jednorazowe środki zabezpieczenia. Szpital czeka na rządowe rezerwy.

Pacjent, który wrócił z Włoch nie miał objawów chorobowych, zgłosił się do szpitala w trosce o swoje zdrowie. Wyniki obydwu pacjentów będą znane do 3 dni.

Całodobowa infolinia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu: 604 106 359.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl