pijany kierowca

Pijany kierowca w Czerwionce-Leszczynach zatrzymany!

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali pijanego kierowcę, dzięki właściwej reakcji świadków, 50-latek z powiatu rybnickiego miał dwa promile alkoholu w organizmie. Zachowywał się wulgarnie wobec osób, które próbowały uniemożliwić mu dalszą jazdę i jechał całą szerokością drogi. Kierowca musi wytrzeźwieć w policyjnym areszcie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


29 czerwca ok godz. 21:30 do komisariatu w Czerwionce-Leszczynach wpłynęła informacja o nietrzeźwym kierującym. Policjanci udali się w kierunku ulicy Kopalnianej. Świadkowie zdarzenia, wykazując wzorową postawę próbowali uniemożliwić 50-latkowi dalszą jazdę. Mężczyzna na chwiejących się nogach wyszedł z samochodu i zachowywał się agresywnie wobec świadków. Następnie zamknął się w aucie i zaczął uciekać.

Jednak policjanci z komisariatu w Czerwionce-Leszczynach szybko go zatrzymali. Alkomat wykazał prawie dwa promile alkoholu w jego organizmie. Kierowca musiał trzeźwieć w policyjnym areszcie. Policja dziękuje świadkom zdarzenia za pomoc i właściwą postawę, a także apeluje:

Pamiętajmy. Pijani kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Dlatego też, zawsze reagujmy na tego typu przypadki

Zobacz także: Pijany kierowca dachował w Czerwionce-Leszczynach

Zdjęcie: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

wybory Previous post Jak głosował region rybnicki?
numery telefonu nieaktualne Next post Masz kwarantannę? Numery telefonu w sanepidzie – nieaktualne!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds