Pijany kierowca sfingował napad i kradzież samochodu. Nagrał go monitoring

Pijany kierowca zaparkował uszkodzone auto, kupił alkohol na stacji benzynowej, po czym zadzwonił na policję zgłosić, że został napadnięty na stacji, skąd ukradziono mu samochód. Policjanci nie uwierzyli w jego wersję wydarzeń, a on sam zapomniał, że na stacji jest monitoring.

We wtorek przed godz. 23.00 patrol ruchu drogowego został wezwany do Rydułtów, na ulicę Ligonia. Na miejscu zgłaszający mężczyzna oświadczył policjantom, że na teren jego komisu samochodowego wjechał volkswagen, który podczas cofania uszkodził dwa zaparkowane tam samochody i odjechał.

Pomysłowy sprawca

Tymczasem na nr alarmowy zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że został napadnięty i skradziono mu samochód. Gdy policjanci przybyli na miejsce, okazało się, że czeka na nich pijany 52-latek. Twierdził, że przyjechał volkswagenem na stację, gdzie został napadnięty, a sprawca ukradł mu samochód. Kiedy policja przejrzała monitoring, okazało się, że żadnego napadu nie było. Pracownicy stacji powiedzieli, że mężczyzna kupił ćwiartkę wódki.

Prawda wyszła na jaw

Gdy policjanci połączyli fakty, doszli do wniosku, że sprawca sfingował napad, żeby uniknąć odpowiedzialności za kolizję. Gdy mężczyzna zrozumiał, że jego fortel się nie udał, powiedział prawdę. Nie doszło do kradzieży pojazdu, a on sam brał udział w zdarzeniu drogowym, po którym poszedł na stację, by się napić. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu. Na domiar złego mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Rzekomo skradziony samochód został odnaleziony pod sklepem na ulicy Raciborskiej, gdzie również znajdowały się kamery. O jego losie wkrótce zadecyduje sąd.

Źródło: slaska.policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Czarne chmury nad Łaziskami.
Next post Zaproszenie na przedsezonową prezentację ekipy PGG ROW Rybnik

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds