Pierwsi pacjenci z koronawirusem ze szpitala w Raciborzu – wyleczeni!

Pierwsi pacjenci z koronawirusem ze szpitala w Raciborzu – wyleczeni!

Wreszcie dobre wieści, dotyczące koronawirusa. Pierwsi pacjenci ze stwierdzonym zakażeniem Covid-19 w raciborskiej placówce zostali wypisali do domu. To małżeństwo z Rybnika.

Mieszkańcy z Rybnika dziś wyszli ze szpitala w Raciborzu. To mężczyzna, który ponad dwa tygodnie temu trafił na oddział z objawami koronawirusa po tym, jak wrócił z Włoch oraz jego żona. Byli pierwszymi pacjentami ze stwierdzonym zakażeniem w raciborskiej placówce.

Jak powiedział wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek:

Z informacji, które otrzymywaliśmy ze szpitala, pacjenci przez cały okres hospitalizacji byli w dobrym stanie. Teraz badania próbek wykazały wyniki ujemne, a to znaczy, iż organizmy pokonały wirusa. To dobra wiadomość

Na chwilę obecną 3 osoby z województwa śląskiego zostały wyleczone. Niestety nowych chorych szybko przybywa. Obecnie w wojewodztwie śląskim hospitalizowanych jest 111 osób, objętych kwarantanną 10 177, a pod nadzorem 8112.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl