Otwarcie targowiska przy Hallera

Otwarcie targowiska przy Hallera

Od 14.04. zostanie otwarte targowisko przy ulicy Hallera. Jednak wszyscy będą musieli zachować środki bezpieczeństwa.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Zarządca targowiska przy ul. Hallera – Rybnickie Służby Komunalne, umożliwi prowadzenie działalności handlowej od najbliższego wtorku. Wjazd na targowisko z dostawą towaru możliwy będzie od godziny 6:00, zaś zajmowanie straganów – po wskazaniu konkretnego miejsca przez pracownika Działu Targowisk i Parkingów.

RSK przypomina także o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa żywności, takich jak mycie rąk po kontakcie z pieniędzmi oraz podawaniu produktów.

Otwarcie targowiska jest możliwe z powodu wycofania się Inspekcji Sanitarnej z decyzji o zamknięciu targowisk. Zarządcy otrzymali ścisłe rekomendacje, dotyczące funkcjonowania targowiska:

  • rygorystyczne stosowanie wymagań higienicznych,
  • dbałość o odstępy między klientami,
  • ograniczenie liczby klientów przebywających jednocześnie na targowisku,
  • zapewnienie przy wejściu na targowisko pojemników z płynem dezynfekcyjnym i rękawiczek jednorazowych.

Jak zaznacza Przemysław Grycman, dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych:

Wymienione wymagania wiążą się z zakupem niezbędnych środków ochrony dla klientów, a dostępność płynów do dezynfekcji rąk czy rękawiczek jednorazowych jest ograniczona. Dlatego po otwarciu jednego targowiska i ocenie ilości potrzebnych środków, a także w zależności od możliwości zakupowych, będziemy rozważali otwarcie kolejnych targowisk w mieście

Na targowiskach obowiązują podobne obostrzenia jak w przypadku sklepów spożywczych. Przy jednym straganie mogą przebywać maksymalnie trzy osoby.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl