targowisko

Otwarcie targowiska przy Hallera

Od 14.04. zostanie otwarte targowisko przy ulicy Hallera. Jednak wszyscy będą musieli zachować środki bezpieczeństwa.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Zarządca targowiska przy ul. Hallera – Rybnickie Służby Komunalne, umożliwi prowadzenie działalności handlowej od najbliższego wtorku. Wjazd na targowisko z dostawą towaru możliwy będzie od godziny 6:00, zaś zajmowanie straganów – po wskazaniu konkretnego miejsca przez pracownika Działu Targowisk i Parkingów.

RSK przypomina także o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa żywności, takich jak mycie rąk po kontakcie z pieniędzmi oraz podawaniu produktów.

Otwarcie targowiska jest możliwe z powodu wycofania się Inspekcji Sanitarnej z decyzji o zamknięciu targowisk. Zarządcy otrzymali ścisłe rekomendacje, dotyczące funkcjonowania targowiska:

  • rygorystyczne stosowanie wymagań higienicznych,
  • dbałość o odstępy między klientami,
  • ograniczenie liczby klientów przebywających jednocześnie na targowisku,
  • zapewnienie przy wejściu na targowisko pojemników z płynem dezynfekcyjnym i rękawiczek jednorazowych.

Jak zaznacza Przemysław Grycman, dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych:

Wymienione wymagania wiążą się z zakupem niezbędnych środków ochrony dla klientów, a dostępność płynów do dezynfekcji rąk czy rękawiczek jednorazowych jest ograniczona. Dlatego po otwarciu jednego targowiska i ocenie ilości potrzebnych środków, a także w zależności od możliwości zakupowych, będziemy rozważali otwarcie kolejnych targowisk w mieście

Na targowiskach obowiązują podobne obostrzenia jak w przypadku sklepów spożywczych. Przy jednym straganie mogą przebywać maksymalnie trzy osoby.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

przekazanie laptopów dla uczniów Previous post Oddali komputery potrzebującym uczniom
Next post Płonie las w pobliżu Czarnobyla

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds