oddział anestezjologii

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w żorskim szpitalu już otwarty!

Żorski szpital będzie mógł w doskonałym warunkach zaopiekować się pacjentami w najcięższym stanie. Wszystko dzięki kompleksowej przebudowie, dzięki której został otwarty nowoczesny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Zwiększono liczbę lóżek do 8 i wprowadzono wysokiej klasy sprzęt.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Projekt został zrealizowany przez Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach Sp. z o.o., pn. „Zakup sprzętu medycznego oraz dostosowanie infrastruktury Szpitala Miejskiego w Żorach do aktualnych zagrożeń i potrzeb epidemiologicznych. Bezpieczny szpital – zakup urządzeń i środków dezynfekcyjnych”. Kosztował on 9 353 091,28 zł. Został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, w wysokości aż 7 950 127,59 zł oraz dodatkowo dofinansowanie z budżetu państwa, w wysokości 647 680,00 zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Miasta Żory.

Otwarcie oddziału

24 lutego oficjalnie otwarto nowoczesny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Jak mówiła Katarzyna Siemieniec, Prezes MZOZ Szpitala Miejskiego w Żorach:

Na ten oddział trafiają pacjenci w stanie bezpośredniego zagrożenie życia, którzy wymagają intensywnych zabiegów, monitorowania a przede wszystkim podtrzymywania funkcji życiowych. Z tego względu jest to przestrzeń, która powinna spełniać najwyższe standardy. Dzięki realizacji projektu, który jest współfinansowany przez Unię Europejską oraz z dużym zaangażowaniem środków miejskich, udało nam się w tempie Ewy Swobody zrealizować potężną inwestycję(…)

Oddział zmienił swoją powierzchnię i ma teraz prawie 450 metrów kwadratowych. Liczba łóżek zwiększyła się z 5 do 8. Dzięki temu możemy ubiegać się o to, aby oddział uzyskał II stopień referencyjności. To duży przeskok i moment, kiedy czujemy, że Szpital Miejski wkroczył w XXI wiek

Dzięki realizacji projektu, została wydzielona izolatka oraz powstało pięć dodatkowych czasowych stanowisk. Docelowo po ustaniu pandemii pozostaną trzy nowe stanowiska. Medyczne Laboratorium Diagnostyczne zostało zmodernizowane i doposażone, zaś niebawem przy Izbie Przyjęć powstanie pracownia tomografii komputerowej.

Nowoczesny sprzęt

Jak mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory:

Wszyscy wiemy, jak ważna jest ochrona zdrowia, a okres pandemii szczególnie uświadomił nam, że warto być dobrze przygotowanym na trudne wydarzenia. Cieszę się, że udało nam się poprawić standard zabezpieczenia naszych mieszkańców. Już od lat ten szpital modernizujemy, ale teraz zrobiliśmy krok milowy. To jest bardzo ważny oddział, serce szpitala i cieszymy się, że w Żorach tak piękny odział udało nam się stworzyć w tak krótkim czasie. Dziękujemy za wsparcie, bo łącząc środki zewnętrze i te z budżetu miejskiego, w parę miesięcy zrealizowaliśmy tak dużą inwestycję

Nowy sprzęt zaprezentował dr Marcin Morawski, ordynator oddziału intensywnej terapii:

Mamy tutaj nowe łóżka dla pacjentów oddziału intensywnej, więc wyposażone w wagę, co wydaje się małą rzeczą a jest bardzo istotne. Są to bardzo nowoczesne łóżka. Mamy też tutaj dwa respiratory oraz monitory służące do monitorowanie pacjentów na intensywnej terapii, są to bardzo zaawansowane urządzenia. Są też pompy infuzyjne, służące do precyzyjnego dawkowania leków dożylnych i przenośny respirator(…)

Źródło i zdjęcie: UM Żory

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

gazyfikacji Previous post Spotkania, nt. gazyfikacji w Rybniku
Next post Jastrzębski Węgiel rekrutuje