Dawca krwi

Oddajesz krew? Pojedziesz za darmo

Niedawno informowaliśmy o podwyżce biletów. Dziś natomiast mamy dobrą wiadomość. Od 1 marca Honorowi Dawcy Krwi będą jeździć za darmo w autobusach MZK Jastrzębie.

Z ulgi skorzystają osoby posiadające ważną legitymację Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużonego dla Zdrowia Narodu. Na jej podstawie Międzygminny Związek Komunikacyjny wystawi e-bilet uprawniający do darmowych przejazdów na okres 12 miesięcy. Obowiązkiem posiadacza karty jest jej coroczna aktualizacja. W tym celu Honorowy Dawca Krwi powinien przedstawić w MZK informację potwierdzającą miejsce zamieszkania na terenie jednej z gmin, na terenie której ulga obowiązuje. Mówimy tutaj o samorządach tworzących związek (Jastrzębie-Zdrój, Żory, Radlin, Pawłowice, Pszów, Rydułtowy, Mszana, Marklowice, Czerwionka-Leszczyny, Suszec), a także o gminach, które podpisały z MZK stosowne porozumienia na obsługę komunikacyjną (Zebrzydowice, Ornontowice, Świerklany i Orzesze). Co ważne, ulga nie obowiązuje w ramach komunikacji lokalnej organizowanej w Pawłowicach i Suszcu.  

Bilet upoważniający do bezpłatnych przejazdów należy zbliżyć do kasownika bezpośrednio po wejściu do autobusu. Brak zarejestrowania przejazdu będzie traktowany jako jazda bez ważnego biletu.

Szacuje się, że obecnie z bezpłatnych przejazdów na terenie działania MZK może skorzystać ok. 800 zasłużonych honorowych dawców krwi.

źródło: http://mzkjastrzebie.com/
fot. dar krwi.info.pl

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

MTB Luxtorpeda Previous post Trening MTB Luxtorpeda. Dołącz do sekcji
Next post Pościg w Rybniku. Nastolatkowie uciekali przed policją