Odbierz darmowe tabliczki o segregacji odpadów

Odbierz darmowe tabliczki o segregacji odpadów

W ramach kampanii ekologicznej „Nie (bądź) śmieć!” możecie odebrać darmowe tabliczki do swoich altan śmietnikowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Projekt ekologiczny „Nie (bądź) śmieć!” rozpoczął się w niedzielę 07.08.2022 tzw. ekośniadaniem. Wydarzenie to miało charakter edukacyjny jak i integracyjny. Mieszkańcy, którzy skorzystali z tego by w niedzielny poranek wspólnie zjeść śniadanie nie żałowali swojej decyzji. Była to okazja by zwiększyć swoją świadomość na temat ekologii, a konkretnie w tematyce „Zero Waste”. Mieszkańcy mogli wziąć udział w ekoquizie, dzieci w warsztatach ekologicznych.

Projekt graficzny tabliczki

Obecnie projekt wchodzi, w drugi etap realizacji czyli kampanię edukacyjną na temat segregacji odpadów. Pierwszym jej elementem są tabliczki informujące o tym jak segregować odpady.

Tabliczki te będę umieszczane w altanach śmietnikowych w budynkach wielorodzinnych. Ich umiejscowienie „u źródła” ma ułatwić proces segregacji odpadów. Mimo upływu lat od zmiany systemu gospodarowania odpadami każdy z nas miewa momenty wątpliwości gdzie jaki odpad wrzucić.

mówi Michał Toman- koordynator projektu, radny gminy Czerwionka-Leszczyny

Tabliczki mogą odbierać zarządy i zarządcy wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych. Ilość tabliczek jest ograniczona w celu odbioru tabliczki należy wysłać maila na adres [email protected] lub skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu 605 615 839.

Projekt „Nie (bądź) śmieć!” dofinansowany jest ze środków Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Antoni Kidyński