tabliczki odpady

Odbierz darmowe tabliczki o segregacji odpadów

W ramach kampanii ekologicznej „Nie (bądź) śmieć!” możecie odebrać darmowe tabliczki do swoich altan śmietnikowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Projekt ekologiczny „Nie (bądź) śmieć!” rozpoczął się w niedzielę 07.08.2022 tzw. ekośniadaniem. Wydarzenie to miało charakter edukacyjny jak i integracyjny. Mieszkańcy, którzy skorzystali z tego by w niedzielny poranek wspólnie zjeść śniadanie nie żałowali swojej decyzji. Była to okazja by zwiększyć swoją świadomość na temat ekologii, a konkretnie w tematyce „Zero Waste”. Mieszkańcy mogli wziąć udział w ekoquizie, dzieci w warsztatach ekologicznych.

Projekt graficzny tabliczki

Obecnie projekt wchodzi, w drugi etap realizacji czyli kampanię edukacyjną na temat segregacji odpadów. Pierwszym jej elementem są tabliczki informujące o tym jak segregować odpady.

Tabliczki te będę umieszczane w altanach śmietnikowych w budynkach wielorodzinnych. Ich umiejscowienie „u źródła” ma ułatwić proces segregacji odpadów. Mimo upływu lat od zmiany systemu gospodarowania odpadami każdy z nas miewa momenty wątpliwości gdzie jaki odpad wrzucić.

mówi Michał Toman- koordynator projektu, radny gminy Czerwionka-Leszczyny

Tabliczki mogą odbierać zarządy i zarządcy wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych. Ilość tabliczek jest ograniczona w celu odbioru tabliczki należy wysłać maila na adres [email protected] lub skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu 605 615 839.

Projekt „Nie (bądź) śmieć!” dofinansowany jest ze środków Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Leszczyniada IV zapisy Previous post LESZCZYNIADA IV – zapisy na poszczególne konkurencje
Lyski Rock Festival II już w najbliższy piątek! Next post Lyski Rock Festival II już w najbliższy piątek!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds