Alert RCB

Numer alarmowy do informowania o wyborach?

Dziś z rana zaczęły napływać SMS-y z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wątpliwości budzi fakt czy ten system powinien być wykorzystywany do informowania o wyborach?

Dziś w godzinach porannych zaczęliśmy otrzymywać sms-y, które zwykle otrzymujemy pod nazwą „ALERT RCB”. Nic w tym nie byłoby nadzwyczajnego gdyby nie treść:

Alert RCB

Warto przypomnieć, że Alert RCB to system SMS-owego powiadamiania ludności o zagrożeniach. Miał być wykorzystywany tylko w sytuacjach nadzwyczajnych, wtedy, gdy występuje naprawdę duże prawdopodobieństwo bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia na znaczącym obszarze. Ogłaszany jest na podstawie informacji o potencjalnych zagrożeniach otrzymywanych z ministerstw, służb np. policji, straży pożarnej, straży granicznej, urzędów i instytucji centralnych np. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz urzędów wojewódzkich.

Czy II tura wyborów to aż tak duże zagrożenie dla ludności? A może to porostu próba zmobilizowania jeszcze określonych wyborców do głosowania. Pytanie do czego w przyszłości tem ten system będzie jeszcze wykorzystywany?

Pozostawiamy do rozważenie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

ozonatory dla przedszkoli Previous post Ozonatory dla przedszkoli
wybory Next post Trwa cisza wyborcza. Uważaj w internecie

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds