Nowy program mieszkaniowy. Wypełnij ankietę

Nowy program mieszkaniowy. Wypełnij ankietę

Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny przystępuje do nowego programu mieszkaniowego. Osoby zainteresowane udziałem w tym przedsięwzięciu proszone są o wypełnienie ankiety.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe to spółki, które w porozumieniu z samorządem budują i wynajmują mieszkania z przystępnym czynszem. Takie lokale na wynajmem z możliwością wykupu na własność planuje wybudować spółka pod nazwą SIM Śląsk Południe, do której należeć ma także Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny.

SIM Śląsk Południe planuje na terenie gmin, które przystąpią do spółki, wybudować budynki wielorodzinne, w sumie ponad 1000 mieszkań na wynajmem, o korzystnym czynszu, z możliwością wykupienia lokalu mieszkalnego na własność.

25 czerwca Rada Miejska wyraziła zgodę na utworzenie przez Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny spółki pod firmą SIM Śląsk Południe spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Bielsku-Białej, której udziałowcem będzie także Krajowy Zasób Nieruchomości. Data powołania do życia spółki z siedzibą w Bielsku-Białej planowana jest na wrzesień tego roku, a budowa mieszkań ma ruszyć w ciągu maksymalnie dwóch lat od powstania spółki.

Ankieta

W związku z tym UGiM w Czerwionce-Leszczynach informuje:

Pracownicy Urzędu Gminy i Miasta oraz Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przygotowali ankietę dla mieszkańców zainteresowanych udziałem w planowanym przedsięwzięciu. Celem ankiety jest określenie skali zainteresowania mieszkańców nową ofertą, a także zapoznanie się z oczekiwaniami i preferencjami związanymi z projektem budowlanym, a co za tym idzie strukturą i wielkością mieszkań

Ankieta dostępna jest tutaj oraz w wersji papierowej w Urzędzie Gminy i Miasta i Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej.

Informacja i zdjęcie: UGiM Czerwionka-Leszczyny

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.