Geocaching – poszukajmy skarbów w Dębieńsku!

Geocaching – poszukajmy skarbów w Dębieńsku!

7 sierpnia 2021 r. (sobota) o godzinie 16:00 na terenie boiska LKS Dąb: Dębieńsko odbędzie się wydarzenie o roboczej nazwie „ekocaching”. Nazwa zaczerpnięta została z połączenia dwóch idei: ekologii i geocachingu. O ile pojęcie ekologii jest powszechnie znane to geocaching jest niszowej gry terenowej, popularnej na całym świecie.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Geocaching to nowoczesne poszukiwanie skarbów z użyciem urządzeń GPS. Kilkanaście lat temu Prezydent USA wydał zgodę na udostępnienie technologii GPS dla ludności cywilnej. To właśnie wtedy narodził się geocaching. Pierwsze skrytki były najczęściej wiadrami lub innymi szczelnymi pojemnikami, w których ukrywano dziennik do zapisywania wizyt oraz „skarby” w postaci przedmiotów na wymianę (zabawki, ozdobne szkiełka, drewniane monety). Dziś na świecie czynnych jest ponad 3 mln skrytek, z czego ponad 50 tys na terenie Polski. Osoby uczestniczące w grze (Keszerzy) codziennie szukają skrytek w okolicy swojego zamieszkania, ale też podczas wakacji czy podróży po świecie.

W czasie trwania spotkania organizowane będą tematyczne konkursy z nagrodami dla najmłodszych.

Wydarzenie organizuje PL2050, Stowarzyszenie Aktywni Społecznie przy dofinansowaniu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wiceprezydent Masłowski w Polska 2050- wywiad

Artur Gliwicki

Rzeczoznawca budowlany, menedżer. Członek Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy oraz Stowarzyszenia Polska 2050. Aktywnie działa na rzecz lokalnych społeczności poprzez organizację i udział w akcjach proekologicznych.