Akcja znakowania rowerów

Akcja znakowania rowerów. Nie daj szansy złodziejowi

Straż Miejska w Czerwionce-Leszczynach będzie znakowała rowery. Celem akcji „Oznakuj swój rower” jest zapobieganie ich kradzieży i identyfikacji odnalezionych jednośladów na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Znakowanie odbędzie się przy ul. Parkowej 9 w dniach:

  • 5 sierpnia w godz. 12.00-16.00 ,
  • 6 sierpnia w godz. 10.00-13.00.

Po uprzednim telefonicznym lub osobistym ustaleniu godziny znakowania.

W celu oznakowania roweru należy zgłosić się w miejscu znakowania w wyznaczonym dniu na wcześniej umówioną godzinę z dokumentem tożsamości, dowodem zakupu lub kartą gwarancyjną roweru. W przypadku braku tych dokumentów, właściciel może złożyć pisemne oświadczenie o prawie własności do pojazdu.

Rower znakowany jest przez Strażnika Miejskiego, przy pomocy specjalnego urządzenia do grawerowania, na spodniej części ramy roweru. Znakowanie roweru potwierdzane jest poprzez umieszczenie dodatkowego kodu markerem zabezpieczającym, w miejscu wskazanym przez właściciela, a także poprzez umieszczenie naklejki „Rower oznakowany”. Naklejkę umieszcza się od zewnętrznej strony kierownicy lub w miejscu wskazanym przez właściciela roweru. Strażnik Miejski dokonujący znakowania roweru nadaje numer porządkowy, przygotowuje także dokumentację fotograficzną oznakowanego roweru oraz spisuje protokół rejestracji roweru, którego kopię otrzymuje właściciel

informuje UGiM Czerwionka-Leszczyny

Akcja będzie powtarzana cyklicznie, a kolejne znakowanie zaplanowane jest już na koniec sierpnia. Regulamin znakowania rowerów znajduje się tutaj.

Informacja: UGiM Czerwionka-Leszczyny

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

ankieta program mieszkaniowy Previous post Nowy program mieszkaniowy. Wypełnij ankietę
Wodzisław bezpieczeństwo Next post Wodzisław inwestuje w bezpieczeństwo