Najlepsi uczniowie „Korfantego” dostaną pracę

Jak podaje oficjalna strona internetowa miasta Jastrzębia, najlepsi uczniowie Zespółu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego od razu dostaną pracę.

Uczniowie klas w zawodzie magazynier-logistyk oraz technik logistyk już w czasie nauki mogą doskonalić swoje umiejętności zawodowe.

Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego zawarł umowę patronacką z Centrum Dystrybucji Błysk, której głównym celem jest podnoszenie jakości kształcenia w zawodach magazynier-logistyk i technik logistyk. Uczniowie będą korzystać z zajęć praktycznych i praktyk zawodowych w firmie „Błysk”.

Jak mówi mówi dyrektor szkoły, Ewa Mentel:

Celem patronatu jest podniesienie jakości praktycznego kształcenia zawodowego, nabycie umiejętności przydatnych na rynku pracy oraz przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia, poprzez wspólne inicjatywy szkoły i Centrum Dystrybucji Błysk. Ma to przyczynić się do lepszego poznania przez młodzież środowiska pracy i udoskonalenia umiejętności praktycznych związanych z zawodem.

ZS nr 2 im. Wojciecha Korfantego realizuje przygotowanie zawodowe w oparciu o współpracę z pracodawcami w zakresie szeroko rozumianych zawodów o charakterze usługowym. Dzięki temu młodzi ludzie szybciej odnajdują się na rynku pracy. Część uczniów już na tym etapie może być zauważona przez przyszłych pracodawców. Droga kształcenia zawodowego bywa bardziej efektywna niż szkolnictwo ogólnokształcące, które nie daje konkretnych kwalifikacji.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Zaproszenie na przedsezonową prezentację ekipy PGG ROW Rybnik
Next post Pęseta kością niezgody