Mężczyzna wybrał się na zakupy…na kwarantannie!

Mężczyzna wybrał się na zakupy…na kwarantannie!

Osoby objęte kwarantanną muszą zostać w domu i nie mogą go opuszczać. Zakupy może za nich zrobić, np. wolontariusz. Większość osób stosuje się do tych wytycznych. Jednak zdarzają się wyjątki i od tej reguły. Mieszkaniec Jastrzębia wybrał się z bratem na zakupy będąc na kwarantannie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Policja systematycznie sprawdza, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domu. O różnych porach dniach kontaktują się z taką osobą telefonicznie i proszą ją, by podeszła do okna.

15.04. po godzinie 14.00 okazało się, że mężczyzny z Jastrzębia nie ma w domu. Wybrał się z bratem na zakupy. Podczas drugiej kontroli, o godz. 19:00 był już pod swoim adresem. Mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i narażenie innych na niebezpieczeństwo.

Śląska Policja tłumaczy, że rutynowe kontrole osób objętych kwarantanną nie są tylko sprawdzaniem ich, ale także pomocą. Policja pyta takie osoby czy czegoś im nie potrzeba. Następnie te potrzeby przekazują służbom miejskim, które im pomagają.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl