pszczoła

„Mała pszczoła – Wielki problem” – sobotnie warsztaty w Nędzy

17 października w Zawadzie Książęcej odbyło się kolejne spotkanie w ramach inicjatywy „Mała pszczoła – Wielki problem”, zaproponowanej przez Koło Pszczelarzy Gminy Nędza. Działanie zrealizowane było w ramach projektu „Przystanek Kulturalny Nędza”.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do udziału w warsztacie zaproszono dzieci i młodzież. Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować etykietki na słoik z miodem oraz elementy edukacyjnej gry planszowej o pszczołach. Prace dzieci zostaną opracowane graficznie, a następnie wydrukowane. Tak przygotowane etykiety będą umieszczane na miodach wytwarzanych w pasiekach z terenów gminy Nędza. Gra planszowa natomiast, zostanie wydana w dziesięciu egzemplarzach. Będzie można zagrać w nią m.in. w Gminnej Bibliotece lub w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. Podczas warsztatów, uczestnicy mieli również przyjemność gościć Iwonę Kusak – animatora i opiekuna projektu, wyznaczonego z ramienia Narodowego Centrum Kultury.

Działania realizowane w ramach całej inicjatywy, mają w sposób ciekawy i twórczy przybliżyć młodemu pokoleniu tematykę fenomenu przyrodniczego, jakim są pszczoły, ich pożytku dla całego środowiska i ludzi, ważnej roli jaką pełnią w rolnictwie czy sadownictwie, a także zgubnego wpływu działalności człowieka na ich życie. Podczas każdego spotkania warsztatowego poruszane są kolejne obszary wiedzy o tych niesamowitych stworzeniach. Już za dwa tygodnie, podczas kolejnych warsztatów w ramach inicjatywy, uczestnicy poznają dokładną budowę ula pszczelego. Następnie wspólnie opracują koncepcję twórczą i pomalują razem ul.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020” .

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Plecenie wianków, slajdowisko o Ugandzie i warsztaty DIY – kolejne inicjatywy lokalne za nami

Ramża Previous post Fundacja Ramża – upadek. Co na to Burmistrz i Wicestarosta?
Dariusz Gnatowski Next post Nie żyje Dariusz Gnatowski