wybory

Kto burmistrzem Czerwionki-Leszczyn? [SONDA]

Już za około rok czekają nas wybory samorządowe. Dziś pytamy Was – kto powinien zostać burmistrzem Czerwionki-Leszczyn?

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Długa kadencja

Do końca rekordowo długiej, bo trwającej 5,5 roku kadencji samorządów, pozostał około rok. Przypomnijmy, że kadencja samorządów została wydłużona już przed ostatnimi wyborami z czterech do pięciu lat. Klika miesięcy temu Prawo i Sprawiedliwość przy poparciu opozycji zdecydowało o przedłużeniu kadencji o kolejne pół roku. Motywacją tej zmiany był fakt nałożenia się w krótkim okresie czasu dwóch kampanii – parlamentarnej i samorządowej.

Kto na burmistrza?

Dziś chcieliśmy zadać Wam pytanie, o to kogo widzielibyście na stanowisku burmistrza Gminy Czerwionka-Leszczyny? Jeszcze jedną kadencję może tą funkcję sprawować obecny burmistrz, lecz na karuzeli pojawiają się kolejni kandydaci i kandydatki. Wybraliśmy tych, którzy mogą zakomunikować chęć startu, naszym zdaniem mają potencjał lub w ich działaniach widać ewidentny ruch w tą stronę. Poniżej prezentujemy listę:

Wiesław Janiszewski– od 2006 roku pełni funkcję Burmistrza, wcześniej radny. Z informacji zawartych na portalsamorzadowy.pl jest członkiem partii Platforma Obywatelska.

Alina Kucharzewska– rzeczniczka Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka z ramienia PiS, była dziennikarka stacji TVT, zaangażowana w akcję obrony linii 194.

Marek Profaska– wicestarosta powiatu rybnickiego, wieloletni samorządowiec. Radny i przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach kadencji 2006-2010 oraz 2010-2014.

Izabela Rajca– radna w kadencji 2018-2024, przewodnicząca klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, kandydowała na stanowisko burmistrza z ramienia PiS w roku 2018, uzyskując drugi wynik.

Leszek Salamon– wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, wieloletni radny. Wielokrotnie bezskutecznie ubiegał się o fotel burmistrza gminy.

Marcin Stempniak- radny w kadencji 2018-2024, wieloletni aktywista lokalny, prezes Stowarzyszenia Aktywni Społecznie, kandydował na stanowisko burmistrza z ramienia KWW Aktywni Społecznie w roku 2018, uzyskując trzeci wynik.

UWAGA! NALEŻY GŁOSOWAĆ Z PRAWEJ STRONY ARTYKUŁU —–>

PRZY KORZYSTANIU Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO NALEŻY PRZEWINĄĆ NA SAM DÓŁ.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Podcast Subregionu Zachodniego odc. XVII Previous post Podcast Subregionu Zachodniego odc. XVII
Next post Nowy radar meteorologiczny na górze Ramża