inicjatywy lokalne

Konkurs na inicjatywy lokalne

Organizacje pozarządowe zarejestrowane i działające na terenie miasta Rybnika oraz na rzecz jego mieszkańców mogą do końca lipca złożyć opis pomysłu działań na rzecz lokalnej społeczności i uzyskać na ten cel tysiąc złotych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Głównym celem prowadzonego przez Fundację Cylinder i Fundację Imago Centrum Organizacji Pozarządowych w Rybniku jest usamodzielnienie i uniezależnienie lokalnych organizacji pozarządowych w zakresie finansowania własnej działalności.

W tym celu przewidziano udzielenie dofinansowania dwóm najwyżej ocenionym pomysłom.

Opis planowanych działań, przedstawiony budżet, a także informacje o odbiorcach przedstawione zostaną na wniosku zbliżonym do tego, jaki wymagany jest przez Urząd Miasta w Rybniku bądź inne instytucje i podmioty udzielające dofinansowania w formie konkursowej – opowiada o założeniach konkursu Anna Starostka, koordynatorka Centrum. – A z kolei kwota dofinansowania pozwala na bezpieczne przetestowanie tego typu działalności.

Konkurs dedykowany jest przede wszystkim organizacjom posiadającym niewielkie doświadczenie w tworzeniu bądź realizacji działań projektowych.

Wnioski mogą zostać złożone w wersji elektronicznej (skan wniosku przesłany na adres: [email protected]) lub papierowej (osobiście w siedzibie COP w pok. 303-304 w godzinach pracy COP). Wszelkie założenia dostępne są tutaj. Warto także śledzić wydarzenie na FB.

Jeśli chcecie stworzyć cykl spotkań w formie kina pod chmurką, zaangażować parę osób i wspólnie odświeżyć plac zabaw bądź poprowadzić zajęcia wspólnie z seniorami albo stworzyć ogródek społeczny – to ten nabór jest dla Was! – dopowiadają organizatorzy

Centrum Organizacji Pozarządowych jest współfinansowane ze środków Miasta Rybnika.

Zobacz także: Centrum Organizacji Pozarządowych w Rybniku

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

zaginął Previous post Zaginął 76-latek z Lysek
MAP Next post MAP wypiera się informacji o zamykaniu kopalni

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds