inicjatywy lokalne

Konkurs na inicjatywy lokalne

Organizacje pozarządowe zarejestrowane i działające na terenie miasta Rybnika oraz na rzecz jego mieszkańców mogą do końca lipca złożyć opis pomysłu działań na rzecz lokalnej społeczności i uzyskać na ten cel tysiąc złotych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Głównym celem prowadzonego przez Fundację Cylinder i Fundację Imago Centrum Organizacji Pozarządowych w Rybniku jest usamodzielnienie i uniezależnienie lokalnych organizacji pozarządowych w zakresie finansowania własnej działalności.

W tym celu przewidziano udzielenie dofinansowania dwóm najwyżej ocenionym pomysłom.

Opis planowanych działań, przedstawiony budżet, a także informacje o odbiorcach przedstawione zostaną na wniosku zbliżonym do tego, jaki wymagany jest przez Urząd Miasta w Rybniku bądź inne instytucje i podmioty udzielające dofinansowania w formie konkursowej – opowiada o założeniach konkursu Anna Starostka, koordynatorka Centrum. – A z kolei kwota dofinansowania pozwala na bezpieczne przetestowanie tego typu działalności.

Konkurs dedykowany jest przede wszystkim organizacjom posiadającym niewielkie doświadczenie w tworzeniu bądź realizacji działań projektowych.

Wnioski mogą zostać złożone w wersji elektronicznej (skan wniosku przesłany na adres: [email protected]) lub papierowej (osobiście w siedzibie COP w pok. 303-304 w godzinach pracy COP). Wszelkie założenia dostępne są tutaj. Warto także śledzić wydarzenie na FB.

Jeśli chcecie stworzyć cykl spotkań w formie kina pod chmurką, zaangażować parę osób i wspólnie odświeżyć plac zabaw bądź poprowadzić zajęcia wspólnie z seniorami albo stworzyć ogródek społeczny – to ten nabór jest dla Was! – dopowiadają organizatorzy

Centrum Organizacji Pozarządowych jest współfinansowane ze środków Miasta Rybnika.

Zobacz także: Centrum Organizacji Pozarządowych w Rybniku

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

zaginął Previous post Zaginął 76-latek z Lysek
MAP Next post MAP wypiera się informacji o zamykaniu kopalni