Konkurs na inicjatywy lokalne

Konkurs na inicjatywy lokalne

Organizacje pozarządowe zarejestrowane i działające na terenie miasta Rybnika oraz na rzecz jego mieszkańców mogą do końca lipca złożyć opis pomysłu działań na rzecz lokalnej społeczności i uzyskać na ten cel tysiąc złotych.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


Głównym celem prowadzonego przez Fundację Cylinder i Fundację Imago Centrum Organizacji Pozarządowych w Rybniku jest usamodzielnienie i uniezależnienie lokalnych organizacji pozarządowych w zakresie finansowania własnej działalności.

W tym celu przewidziano udzielenie dofinansowania dwóm najwyżej ocenionym pomysłom.

Opis planowanych działań, przedstawiony budżet, a także informacje o odbiorcach przedstawione zostaną na wniosku zbliżonym do tego, jaki wymagany jest przez Urząd Miasta w Rybniku bądź inne instytucje i podmioty udzielające dofinansowania w formie konkursowej – opowiada o założeniach konkursu Anna Starostka, koordynatorka Centrum. – A z kolei kwota dofinansowania pozwala na bezpieczne przetestowanie tego typu działalności.

Konkurs dedykowany jest przede wszystkim organizacjom posiadającym niewielkie doświadczenie w tworzeniu bądź realizacji działań projektowych.

Wnioski mogą zostać złożone w wersji elektronicznej (skan wniosku przesłany na adres: [email protected]) lub papierowej (osobiście w siedzibie COP w pok. 303-304 w godzinach pracy COP). Wszelkie założenia dostępne są tutaj. Warto także śledzić wydarzenie na FB.

Jeśli chcecie stworzyć cykl spotkań w formie kina pod chmurką, zaangażować parę osób i wspólnie odświeżyć plac zabaw bądź poprowadzić zajęcia wspólnie z seniorami albo stworzyć ogródek społeczny – to ten nabór jest dla Was! – dopowiadają organizatorzy

Centrum Organizacji Pozarządowych jest współfinansowane ze środków Miasta Rybnika.

Zobacz także: Centrum Organizacji Pozarządowych w Rybniku

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.