EkoRamże 2022

Konkurs ekologiczny „EkoRamże 2022”

W ramach projektu „Nie (bądź) śmieć!” Stowarzyszenie Polska 2050 organizuje konkurs, podczas którego nagrodzi pozytywne postawy w zakresie dbałości o środowisko.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Stowarzyszenie Polska 2050 poszukuje osób, firm i instytucji zaangażowanych w aktywne działania ekologiczne. Jeśli w praktyce żyjesz zgodnie ze środowiskiem to ten konkurs jest dla Ciebie!

Aby wziąć udział w konkursie należy:

Organizatorzy nagrodzą najlepsze prace w pięciu kategoriach:

  • Kategoria I – ekoPostawy

Przeznaczona jest dla osób indywidualnych zamieszkujących lub działających na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Nagroda przeznaczona jest dla osób, które w szczególny sposób przysłużyły się ochronie środowiska w gminie.

  • Kategoria II – ekoRodzina

Przeznaczona jest dla rodzin zamieszkujących na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Nagroda przeznaczona jest dla rodzin, które w swoim codziennym życiu kierują się zasadami, które wspierają ochronę środowiska np. zerowaste, posiadają ekologiczny dom i ogród.

  • Kategoria III – ekoOgród

Przeznaczona jest dla gospodarstw domowych na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Nagroda przeznaczona jest dla osób i rodzin, które prowadzą ekologiczny ogród lub uprawy.

  • Kategoria IV – ekoEdu

Przeznaczona jest dla szkół, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Nagroda przeznaczona dla podmiotów, które przeprowadziły w latach 2020-2022 ciekawy projekt edukacyjny w zakresie ekologii.

  • Kategoria V – ekoFirma

Przeznaczona jest dla firm, przedsiębiorców mających siedzibę lub oddział na terenie Gminy
i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Nagroda przeznaczona dla ww. podmiotów, które dążą do prowadzenia swojej działalności w zgodzie ze środowiskiem, zasadami zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Ostateczny termin dostarczenia prac – 30.11.2022.

Projekt „Nie (bądź) śmieć!” dofinansowany jest ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

poszukiwana Paulina Dynek Previous post Poszukiwana 16-latka Paulina Dynek
zginął pod kołami pociągu Next post Młody mężczyzna zginął pod kołami pociągu