EkoRamże 2022

Konkurs ekologiczny „EkoRamże 2022”

W ramach projektu „Nie (bądź) śmieć!” Stowarzyszenie Polska 2050 organizuje konkurs, podczas którego nagrodzi pozytywne postawy w zakresie dbałości o środowisko.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Stowarzyszenie Polska 2050 poszukuje osób, firm i instytucji zaangażowanych w aktywne działania ekologiczne. Jeśli w praktyce żyjesz zgodnie ze środowiskiem to ten konkurs jest dla Ciebie!

Aby wziąć udział w konkursie należy:

Organizatorzy nagrodzą najlepsze prace w pięciu kategoriach:

  • Kategoria I – ekoPostawy

Przeznaczona jest dla osób indywidualnych zamieszkujących lub działających na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Nagroda przeznaczona jest dla osób, które w szczególny sposób przysłużyły się ochronie środowiska w gminie.

  • Kategoria II – ekoRodzina

Przeznaczona jest dla rodzin zamieszkujących na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Nagroda przeznaczona jest dla rodzin, które w swoim codziennym życiu kierują się zasadami, które wspierają ochronę środowiska np. zerowaste, posiadają ekologiczny dom i ogród.

  • Kategoria III – ekoOgród

Przeznaczona jest dla gospodarstw domowych na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Nagroda przeznaczona jest dla osób i rodzin, które prowadzą ekologiczny ogród lub uprawy.

  • Kategoria IV – ekoEdu

Przeznaczona jest dla szkół, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Nagroda przeznaczona dla podmiotów, które przeprowadziły w latach 2020-2022 ciekawy projekt edukacyjny w zakresie ekologii.

  • Kategoria V – ekoFirma

Przeznaczona jest dla firm, przedsiębiorców mających siedzibę lub oddział na terenie Gminy
i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Nagroda przeznaczona dla ww. podmiotów, które dążą do prowadzenia swojej działalności w zgodzie ze środowiskiem, zasadami zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Ostateczny termin dostarczenia prac – 30.11.2022.

Projekt „Nie (bądź) śmieć!” dofinansowany jest ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

poszukiwana Paulina Dynek Previous post Poszukiwana 16-latka Paulina Dynek
zginął pod kołami pociągu Next post Młody mężczyzna zginął pod kołami pociągu

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds