termometr

Rybnik: Bractwo Kurkowe zbierają na sprzęt dla medyków

Bractwo Kurkowe Miasta Rybnika, rozpoczęło zbiórkę środków finansowych, które będą przeznaczone na zakup urządzeń zabezpieczających zdrowie rybnickich ratowników medycznych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Zbiórka rozpoczęła się 18 kwietnia.
Potrzeba 55 tysięcy złotych, pierwsze wpłaty już są.

Co zamierzają kupić bracia?
• biosanitizer – automat do nietoksycznej dezynfekcji pojazdów i pomieszczeń;
• termometry – profesjonalne urządzenia do bezdotykowego pomiaru temperatury;
• kabinę do dekontaminacji – urządzenie służące do odkażania kombinezonów po powrocie od pacjentów, których stan wskazuje na możliwość zakażenia koronawirusem, by bezpiecznie przejść ze strefy „brudnej” do „czystej”.

Tak o całym przedsięwzięciu mówią organizatorzy:

Przez wieki bractwa kurkowe tworzone przez obywateli i dla obywateli budowały stawały na blankach murów miast, by chronić ich mieszkańców przed zewnętrznym wrogiem. Tej tradycji wierni są rybniccy bracia. W imię chronienia wspólnoty, jaką tworzy 140 tysięcy rybniczan zwracamy się do rybniczan z apelem: Wesprzyjmy tych, którzy stoją w pierwszym szeregu: lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i wszystkich pozostałych pracowników służby zdrowia!
Rybniccy Bracia Kurkowi wzywają Was do solidarnego wsparcia zbiórki publicznej na zakup oręża, które walnie przysłuży się stojącym na „pierwszej linii frontu”

Rybnickie Bractwo Kurkowe zdecydowało się przekazać sprzęt Miastu Rybnik, które będzie mogło go rozdysponować na potrzeby rybnickiego szpitala.

Cele i sposób realizacji zbiórki, ujęte są w regulaminie działania zespołu realizującego na stronie internetowej bractwa.

Zobacz także rozbudowa harcerskiej stanicy

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

ksiażki biblioteka Previous post Już niedługo powrócą biblioteki
Rybnik Next post Rybnik – dziwne miasto (cz. 1 – granice administracyjne)