informacja Ośrodka Pomocy Społecznej

Informacja Ośrodka Pomocy Społecznej. Utrudnienia po ulewie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach informuje o pomocy, jakiej może udzielić mieszkańcom Czerwionki-Leszczyn, którzy ucierpieli w wyniku dzisiejszej burzy z ulewą.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Minionej nocy nad Gminą i Miastem Czerwionka-Leszczyny przetoczyły się potężne burze z niezwykle obfitymi ulewami. Strażacy przeprowadzili około 60 interwencji.

To była trudna noc przede wszystkim dla mieszkańców, którym spokojny sen zakłócały szalejące burze i podtopienia, a także dla służb realizujących stałe działania operacyjne na terenie gminy i miasta.
Zalane zostały posesje i ulice. Około godziny 4:00 nad ranem w Czerwionce wykoleił się pociąg relacji Wiedeń-Warszawa. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Występują jednak spore utrudnienia w ruchu na odcinku Leszczyny-Orzesze Jaśkowice. Koleje Śląskie odwołują pociągi i wprowadzają zastępczą komunikację autobusową.

Najtrudniejsza sytuacja była przy ul. Rymera, gdzie dotkliwie zalanych zostało kilka posesji, w Dębieńsku przy ul. Markwioka woda podtopiła kilkanaście domów. Służby otrzymały liczne zgłoszenia z terenu całej gminy o zalanych piwnicach. Wezbrały wody w rzekach. W miejscach najniżej położonych niezwykle silne opady deszczu tworzyły rozlewiska.

Od około 4 nad ranem jesteśmy w terenie. Dziękuję wszystkim służbom za mobilizację i wsparcie udzielane mieszkańcom w potrzebie. Zbieramy wszystkie informacje na temat szkód i za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej uruchamiamy pomoc dla mieszkańców

mówi Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski

Około 60 interwencji przeprowadziły jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, Państwowej Straży Pożarnej przy pomocy kompanii odwodowej powiatu rybnickiego oraz jednostki z Miasta Rybnika. Zgłoszenia dotyczyły głównie zalanych piwnic i posesji. Pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Środowiska UGiM Czerwionka-Leszczyny monitorują zalane i problematyczne miejsca

informuje rzecznik Czerwionki-Leszczyn, Hanna Piórecka-Nowak

Pomoc dla poszkodowanych

Informacja: OPS Cz-L, GiM Cz-L

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wypadek pociągu PKP Intercity w Czerwionce

wypadek podtopienia Previous post Wypadek pociągu PKP Intercity i podtopienia w Czerwionce
Piotr Masłowski Next post Wiceprezydent Masłowski w Polska 2050- wywiad