Informacja Ośrodka Pomocy Społecznej. Utrudnienia po ulewie

Informacja Ośrodka Pomocy Społecznej. Utrudnienia po ulewie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach informuje o pomocy, jakiej może udzielić mieszkańcom Czerwionki-Leszczyn, którzy ucierpieli w wyniku dzisiejszej burzy z ulewą.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj
lokalsi.net

Minionej nocy nad Gminą i Miastem Czerwionka-Leszczyny przetoczyły się potężne burze z niezwykle obfitymi ulewami. Strażacy przeprowadzili około 60 interwencji.

To była trudna noc przede wszystkim dla mieszkańców, którym spokojny sen zakłócały szalejące burze i podtopienia, a także dla służb realizujących stałe działania operacyjne na terenie gminy i miasta.
Zalane zostały posesje i ulice. Około godziny 4:00 nad ranem w Czerwionce wykoleił się pociąg relacji Wiedeń-Warszawa. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Występują jednak spore utrudnienia w ruchu na odcinku Leszczyny-Orzesze Jaśkowice. Koleje Śląskie odwołują pociągi i wprowadzają zastępczą komunikację autobusową.

Najtrudniejsza sytuacja była przy ul. Rymera, gdzie dotkliwie zalanych zostało kilka posesji, w Dębieńsku przy ul. Markwioka woda podtopiła kilkanaście domów. Służby otrzymały liczne zgłoszenia z terenu całej gminy o zalanych piwnicach. Wezbrały wody w rzekach. W miejscach najniżej położonych niezwykle silne opady deszczu tworzyły rozlewiska.

Od około 4 nad ranem jesteśmy w terenie. Dziękuję wszystkim służbom za mobilizację i wsparcie udzielane mieszkańcom w potrzebie. Zbieramy wszystkie informacje na temat szkód i za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej uruchamiamy pomoc dla mieszkańców

mówi Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski

Około 60 interwencji przeprowadziły jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, Państwowej Straży Pożarnej przy pomocy kompanii odwodowej powiatu rybnickiego oraz jednostki z Miasta Rybnika. Zgłoszenia dotyczyły głównie zalanych piwnic i posesji. Pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Środowiska UGiM Czerwionka-Leszczyny monitorują zalane i problematyczne miejsca

informuje rzecznik Czerwionki-Leszczyn, Hanna Piórecka-Nowak

Pomoc dla poszkodowanych

Informacja: OPS Cz-L, GiM Cz-L

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wypadek pociągu PKP Intercity w Czerwionce

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.