śmigłowiec LPR

Groźny wypadek w Nowej Wsi. Lądował śmigłowiec LPR

Policja z Rybnika ustala okoliczności wypadku w Nowej Wsi, do którego doszło 3 lipca. Kierowca busa prawdopodobnie zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciągnikiem siodłowym z cysterną. Lądował śmigłowiec LPR, a do szpitala przewieziono 4 osoby.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


3 lipca około godziny 15.30 na ulicy Rybnickiej w Nowej Wsi doszło do groźnego wypadku. Najprawdopodobniej 51-latek, kierujący busem jadąc od Raciborza, w kierunku Rybnika zasnął za kierownicą, po czym na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z kierującym ciągnikiem siodłowym z cysterną. Śmigłowiec LPR zabrał kierowcę do szpitala w Katowicach-Ligocie. 

Pozostałych pasażerów (trzech mężczyzn) pogotowie przewiozło do szpitala w Rybniku i Wodzisławiu Śląskim. Są to mieszkańcy Rybnika i powiatu rybnickiego w wieku 27, 40 i 58 lat. Ruch drogowy został wstrzymany na kilka godzin. Rybnicka policja bada szczegóły wypadku.

Śląska Policja apeluje o ostrożność:

Kierowanie pojazdem pomimo narastającego zmęczenia prowadzi do zmniejszenia adekwatności oceny sytuacji na drodze. Wraz z narastaniem zmęczenia na długich trasach pojawia się znużenie, spadek czujności i senność. Najważniejsze w ocenie stopnia zmęczenia i sprawności kierowcy jest jego samokontrola. Przy stwierdzeniu tzw. ciężkich powiek, opóźnionych reakcji, trudności rozpoznania drogi, zaburzeniach płynności jazdy, czy większego rozdrażnienia, należy jak najszybciej zjechać na pobliski parking i odpocząć

Zobacz także: Wybuch pieca na Wodzisławskiej

Zdjęcia: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

chrońmy lasy Previous post By chronić europejskie lasy
niespodzianka z narkotykiem Next post Jajko niespodzianka z narkotykiem

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds