śmigłowiec LPR

Groźny wypadek w Nowej Wsi. Lądował śmigłowiec LPR

Policja z Rybnika ustala okoliczności wypadku w Nowej Wsi, do którego doszło 3 lipca. Kierowca busa prawdopodobnie zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciągnikiem siodłowym z cysterną. Lądował śmigłowiec LPR, a do szpitala przewieziono 4 osoby.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


3 lipca około godziny 15.30 na ulicy Rybnickiej w Nowej Wsi doszło do groźnego wypadku. Najprawdopodobniej 51-latek, kierujący busem jadąc od Raciborza, w kierunku Rybnika zasnął za kierownicą, po czym na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z kierującym ciągnikiem siodłowym z cysterną. Śmigłowiec LPR zabrał kierowcę do szpitala w Katowicach-Ligocie. 

Pozostałych pasażerów (trzech mężczyzn) pogotowie przewiozło do szpitala w Rybniku i Wodzisławiu Śląskim. Są to mieszkańcy Rybnika i powiatu rybnickiego w wieku 27, 40 i 58 lat. Ruch drogowy został wstrzymany na kilka godzin. Rybnicka policja bada szczegóły wypadku.

Śląska Policja apeluje o ostrożność:

Kierowanie pojazdem pomimo narastającego zmęczenia prowadzi do zmniejszenia adekwatności oceny sytuacji na drodze. Wraz z narastaniem zmęczenia na długich trasach pojawia się znużenie, spadek czujności i senność. Najważniejsze w ocenie stopnia zmęczenia i sprawności kierowcy jest jego samokontrola. Przy stwierdzeniu tzw. ciężkich powiek, opóźnionych reakcji, trudności rozpoznania drogi, zaburzeniach płynności jazdy, czy większego rozdrażnienia, należy jak najszybciej zjechać na pobliski parking i odpocząć

Zobacz także: Wybuch pieca na Wodzisławskiej

Zdjęcia: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

chrońmy lasy Previous post By chronić europejskie lasy
niespodzianka z narkotykiem Next post Jajko niespodzianka z narkotykiem