Śląskie Porozumienie Gospodarcze Śląsk Online

Stowarzyszenie Śląskie Porozumienie Gospodarcze Śląsk Online

Nowy podmiot, nowa energia

22 stycznia w Wodzisławiu Śląskim odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Śląskie Porozumienie Gospodarcze Śląsk Online. Stowarzyszenie będzie prowadzić działalność zmierzającą do rozwoju i wzmocnienia gospodarczego regionu, w trzech ważnych obszarach:

  • Środowisko, jakość życia, ekologia,
  • Rynek pracy, edukacja, depopulacja,
  • Integracja i współpraca gospodarcza,

Za nowym Stowarzyszeniem stoją takie podmioty i organizacje, jak: Raciborska Izba Gospodarcza, Izba Gospodarcza Wodzisław Śląski, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Żorska Strefa Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka TĘCZA, Stowarzyszenie 17-tka, AXAWE spółka z oo spółka komandytowa, Planergia.pl, SOFT-ib Racibórz i tuPolska. Prezesem nowego stowarzyszenia został Pan Ireneusz Burek.

Przed nami ambitne cele ale i przemyślany program działania, nad którym pracowaliśmy przez ostatnie 14 miesięcy. Dziś ruszamy tworząc symboliczną datę poprzez założenie nowej organizacji „Śląsk online”, jednak prawda jest taka, że wchodzimy jedynie na wspólną ścieżkę aby iść razem do celu jakim jest rozwój gospodarczy regionu. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy utożsamiają się z naszymi celami.

– mówi Ireneusz Burek, prezes nowego Stowarzyszenia

Plany na przyszłość

Stowarzyszenia Śląskie Porozumienie Gospodarcze Śląsk Online czeka co prawda jeszcze na rejestrację, ale za tą nazwą kryje się wieloletnie doświadczenie, wiedza i kontakty jej założycieli. Są też plany: jednym z pierwszych kroków będzie przystąpienie do Memorandum o współpracy gospodarczej Subregionu Zachodniego i Kraju Morawsko – Śląskiego. W planach jest również uruchomienie platformy internetowej, Stowarzyszenie ma zamiar również aktywnie zabiegać o fundusze na rozwój.

Śląskie Porozumienie Gospodarcze Śląsk Online deklaruje również swoją otwartość na nowe podmioty i organizacje działające w ramach wytyczonych celów. Założyciele chcą się skupić m.in.: na prowadzeniu działalności wspomagającej rozwój gospodarczy i działalności w zakresie ochrony środowiska. Szerokie grono założycieli, gwarantuje również rozwój działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i integracji cudzoziemców.

Już teraz można kontaktować się z nowo powstałym Stowarzyszeniem za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected]. Jego członkowie obiecują że niebawem pojawią się nowe informacje dotyczące ich planów i działalności. Na łamach lokalsi.net będziemy Was na bieżąco informować.

Previous post Wprowadzono stopień alarmowy
Next post Uratują Willę Barteltów? Można ją kupić!