Wprowadzono stopień alarmowy

Premier Mateusz Morawiecki wprowadził pierwszy stopień alarmowy ALFA, a także pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Drugi stopień alarmowy BRAVO wprowadzono na obszarze województwa małopolskiego.

Stopnie alarmowe będą obowiązywały od czwartku 23 stycznia 2020 r. (od godz. 00:01) do środy 29 stycznia 2020 r. (do godziny 23:59). Wprowadzenie tych zabezpieczeń jest związane z uroczystościami upamiętniającymi 75 rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Takie środki bezpieczeństwa były stosowane już wcześniej, podczas innych uroczystości.

Stopień alarmowy ALFA

Jak tłumaczy Komenda Główna Policji:

Stopień ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności.

Podczas tych dni w szczególności powinniśmy zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje, takie jak: dziwnie zachowujące się osoby, paczki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń. Wszelkie podejrzenia najlepiej od razu zgłosić na nr alarmowe 112 oraz 997.

Stopień alarmowy ALFA-CRP w całym kraju

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Ten stopień jest pierwszy w czterostopniowej skali, co oznacza, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje będą sprawdzać, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

Wstrząsy Previous post Roszczenia w sprawie wstrząsów górotworu
Śląskie Porozumienie Gospodarcze Śląsk Online Next post Stowarzyszenie Śląskie Porozumienie Gospodarcze Śląsk Online

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds